У Росії судять блогера за слова "Бога немає"

Його звинувачують в образі почуттів вірян під час суперечки у "ВКонтакте"

У російському місті Ставрополь розпочався суд над блогером Віктором Красновим, якому інкримінується образа почуттів вірян під час суперечки в соціальній мережі "ВКонтакте".

Про це повідомляє видання Грані.Ру.

Ще восени 2014 року Краснов написав у соцмережі коментар до запису незнайомого користувача - "Бога немає", а також назвав Біблію "збіркою єврейських казок".

На блогера написали заяву в правоохоронні органи. За словами Краснова, позивач на момент суперечки був студентом юридичного факультету.

Краснов провів місяць у психіатричній лікарні, його визнали осудним. А лінгвістична експертиза коментаря блогера засвідчила, що в ньому міститься образа почуттів співрозмовника.

Сам блогер розповів, що йому не дали можливості провести незалежну альтернативну експертизу, оскільки під час попереднього слідства і в прокуратурі захисту не дозволили відновити його листування у повному обсязі (опоненти видалили свої висловлювання).

"Слідство витягнуло з неї тільки мої слова, прибравши їх з контексту суперечки. Рішення про відновлення змісту ухвалив тільки суд, практично через два роки після скоєння "злочину". Потерпілі ще на стадії попереднього слідства написали відмову від ознайомлення з матеріалами справи і від участі в слідчих заходах. Про них я знаю тільки те, що обидва студенти (на той момент) юрфаку. Особисто з ним я не знайомий", - сказав він виданню "Грані.Ру".

В коментарях міститься ненормативна лексика

запис у вк
Грани.Ру
Коментарі, за які судять Краснова (Колосова)

Також Краснов розповів, що йому надсилали повістки з вимогами з'явиться до ЦПЕ (управління з протидії екстремізму, - ред.) для дачі спектру голосу і забору генетичного матеріалу.

"Це за переписку в інтернеті? Справді?! Довелося місяць жити у друзів. До матері оперативники приїжджали на роботу і просили начальство звільнити її на підставі того, що її син - екстреміст. У цього є свідки. Відчепилися тільки після того, як справу було передано в суд", - заявив блогер.

Зараз Краснову надходять анонімні погрози. Крім того, йому погрожувала поліція.

"Були спроби повісити на мене хуліганку і адміністративку. Були і вчинені дива: у свіжовипраній і вигладженій моїй польовій формі знайшлися три бойові патрони! Сенсація, яка потім перетворюється на один рядок у матеріалах справи: "кримінальну справу не порушувати у зв'язку з малозначністю правопорушення", - сказав він.

Як відомо, в РФ відповідальність за "образу почуттів вірян" була введена після скандального процесу над учасницями групи Pussy Riot. Стаття передбачає покарання у вигляді великого штрафу і позбавлення волі на строк до трьох років.

Раніше в РФ Челябінський центральний суд визнав винним в екстремізмі і засудив до двох років позбавлення волі умовно місцевого блогера, активіста "Громадянського руху Південного Уралу" Костянтина Жарінова, який зробив перепост зі сторінки "Правого сектору".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: