У штаті Нью-Мексико загадково померли сотні тисяч перелітних птахів

У штаті Нью-Мексико загадково померли сотні тисяч перелітних птахів

Частково провину покладають на пожежі у Каліфорнії, але решта причин - незрозумілі.

В американському штаті Нью-Мексико знайшли мертвими сотні тисяч перелітних птахів, але що їх вбило - достеменно невідомо.

Про це пише CNN.

Біологи з Державного університету Нью-Мексико тепер намагаються з'ясувати причини смерті птахів. Загадковий "мор" розпочався наприкінці літа - 20 серпня на військовому ракетному полігоні виявили багато мертвих птахів. Але те, що спочатку вважали одиничним інцидентом, виявилося набагато більш серйозною проблемою. Мертвих птахів почали знаходити в усьому штаті.

Марта Десмонд, професорка факультету риб, дикої природи та екології каже, що "це просто жахливо", і підозрює, що мертвих тварин може бути і понад мільйон.

Загиблих перелітних птахів, як-от співочі птахи, сині дрозди, горобці, чорні дрозди, західні піві і мухоловки, також знаходять у Колорадо, Техасі і Мексиці.

Разом з біологами з ракетного полігону Десмонд і її команда почали ідентифікувати, каталогізувати і досліджувати близько 300 мертвих птахів, аби дізнатися більше про те, в якому стані вони перебували, коли померли.

Місцеві мешканці та біологи повідомляли про дивну поведінку птахів перед смертю. Приміром тваринки, яких зазвичай можна побачити на кущах і деревах, були на землі і шукали їжу. Багато з них були млявими і не реагували. Через це також нетипово багато птахів померли під колесами машин.

Один з факторів, який, на думку біологів, міг посприяти смерті птахів, - лісові пожежі у Каліфорнії та інших західних штатах. Можливо, птахи були вимушені мігрувати раніше, ніж встигли підготуватися.

"Птахи, які мігрували через погоду до того, як підготуватися, могли мати недостатньо жиру, щоб вижити", - сказала Десмонд. "У деяких птахів, можливо, навіть не було запасів, щоб почати міграцію, тому вони померли на місці", - додає професорка.

Деяким птахам, можливо, довелося змінити свої шляхи міграції, тоді як інші могли надихатися димом і отримати пошкодження легенів.

Хоча пожежі і суха погода в Нью-Мексико, можливо, збільшили кількість смертей перелітних птахів, все ще залишається багато питань.

"Ми почали спостерігати окремі випадки смерті в серпні, тому, крім погодних явищ, відбувалося щось ще, і ми не знаємо, що саме. Так що це саме собою справді викликає занепокоєння", - додала вона.

Птахів відправлять до лабораторію судово-медичної експертизи Служби охорони риб та диких тварин США в Орегоні для розтину трупів і визначення причини їхньої смерті, але для отримання результатів можуть знадобитися тижні.

Нагадаємо, весною на кордоні між Миколаївською та Одеською областями зупинилася зграя рожевих фламінго. Неймовірної краси птахів бачили і подорожувальники, і фахівці ландшафтного парку "Тилігульский". За попередніми підрахунками, в зграї від 5 до півтора десятка птахів. Орнітологи запевняють, що птахи збилися зі шляху.

Відео Цікаві факти про перелітних птахів

Для польоту їм не потрібні закордонні паспорти, візи чи очікування в аеропорту. Єдине, що треба аби піднятися в небо і вирушити в подорож – погладшати. Сьогодні Всесвітній день перелітних птахів, і ви навіть не уявляєте, через які випробування проходять пташки під час своїх далеких подорожей.

Цікаві факти про перелітних птахів

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів