У штаті Нью-Мексико загадково померли сотні тисяч перелітних птахів

У штаті Нью-Мексико загадково померли сотні тисяч перелітних птахів

Дата публікації
Перегляди
5740
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У штаті Нью-Мексико загадково померли сотні тисяч перелітних птахів

New Mexico State University

Частково провину покладають на пожежі у Каліфорнії, але решта причин - незрозумілі.

В американському штаті Нью-Мексико знайшли мертвими сотні тисяч перелітних птахів, але що їх вбило - достеменно невідомо.

Про це пише CNN.

Біологи з Державного університету Нью-Мексико тепер намагаються з'ясувати причини смерті птахів. Загадковий "мор" розпочався наприкінці літа - 20 серпня на військовому ракетному полігоні виявили багато мертвих птахів. Але те, що спочатку вважали одиничним інцидентом, виявилося набагато більш серйозною проблемою. Мертвих птахів почали знаходити в усьому штаті.

Марта Десмонд, професорка факультету риб, дикої природи та екології каже, що "це просто жахливо", і підозрює, що мертвих тварин може бути і понад мільйон.

Загиблих перелітних птахів, як-от співочі птахи, сині дрозди, горобці, чорні дрозди, західні піві і мухоловки, також знаходять у Колорадо, Техасі і Мексиці.

Разом з біологами з ракетного полігону Десмонд і її команда почали ідентифікувати, каталогізувати і досліджувати близько 300 мертвих птахів, аби дізнатися більше про те, в якому стані вони перебували, коли померли.

Місцеві мешканці та біологи повідомляли про дивну поведінку птахів перед смертю. Приміром тваринки, яких зазвичай можна побачити на кущах і деревах, були на землі і шукали їжу. Багато з них були млявими і не реагували. Через це також нетипово багато птахів померли під колесами машин.

Один з факторів, який, на думку біологів, міг посприяти смерті птахів, - лісові пожежі у Каліфорнії та інших західних штатах. Можливо, птахи були вимушені мігрувати раніше, ніж встигли підготуватися.

"Птахи, які мігрували через погоду до того, як підготуватися, могли мати недостатньо жиру, щоб вижити", - сказала Десмонд. "У деяких птахів, можливо, навіть не було запасів, щоб почати міграцію, тому вони померли на місці", - додає професорка.

Деяким птахам, можливо, довелося змінити свої шляхи міграції, тоді як інші могли надихатися димом і отримати пошкодження легенів.

Хоча пожежі і суха погода в Нью-Мексико, можливо, збільшили кількість смертей перелітних птахів, все ще залишається багато питань.

"Ми почали спостерігати окремі випадки смерті в серпні, тому, крім погодних явищ, відбувалося щось ще, і ми не знаємо, що саме. Так що це саме собою справді викликає занепокоєння", - додала вона.

Птахів відправлять до лабораторію судово-медичної експертизи Служби охорони риб та диких тварин США в Орегоні для розтину трупів і визначення причини їхньої смерті, але для отримання результатів можуть знадобитися тижні.

Нагадаємо, весною на кордоні між Миколаївською та Одеською областями зупинилася зграя рожевих фламінго. Неймовірної краси птахів бачили і подорожувальники, і фахівці ландшафтного парку "Тилігульский". За попередніми підрахунками, в зграї від 5 до півтора десятка птахів. Орнітологи запевняють, що птахи збилися зі шляху.

Цікаві факти про перелітних птахів

Цікаві факти про перелітних птахів
Наступна публікація