У Словаччині ультраправі ініціюють референдум щодо виходу з ЄС

Лідер "Народної партії" заявив, що зараз чудовий час, аби "залишити європейський "Титанік".

Словацькі націоналісти запускають петицію про референдум щодо членства країни в ЄС.

Про це повідомляє Reuters.

Ініціатором виступила ультраправа "Народна партія".

"Громадяни Сполученого Королівства вирішили відкинути диктат Брюсселя. Вони зрозуміли, що продовження перебування в ЄС означатиме поступове витіснення. Це чудовий час для того, щоб і Словаччина залишила європейський "Титанік", який йде на дно, - заявив лідер партії Маріан Котлеба.

"Тому в понеділок ми почнемо виконувати ще одну нашу виборчу обіцянку – почнемо збирати підписи за референдум про вихід Словаччини з ЄС", - зазначив він.

Згідно зі словацьким законами, щоб провести референдум в 5,4-мільйонній країні, потрібно зібрати 350 тисяч підписів громадян. Результати такого референдуму є обов'язковими до виконання владою.

На виборах у березні партія Котлеби сенсаційно пройшла в парламент, набравши 8% голосів виборців. Маріан Котлеба до недавніх пір був неонацистом. Він любив з'являтися на публіці в костюмі, що нагадує форму фашистських ополченців з організації "Глинкова гвардія", яка існувала в Словаччині в роки Другої світової війни.

Котлеба і його послідовники взяли на озброєння всю символіку і риторику "Глинкової гвардії". Вони вважають себе спадкоємцями Першої Словацької республіки, першого експерименту зі словацьким суверенітетом, що відбувся в роки війни за підтримки нацистської Німеччини. З того часу як Маріан Котлеба став губернатором, він змінив форму в стилі "Глинковой гвардії" на піджаки з коричневого толстого вельвету. Але як зазначають словацькі коментатори, зміна костюмів не спричинила за собою зміну поглядів.

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли за результатами референдуму щодо членства їхньої країни в Євросоюзі. Так, за вихід Британії з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства - 48,1%. (16 141 241 громадян). Між тим британці ініціювали петицію за повторне проведення референдуму щодо членства в ЄС - вона зібрала вже понад 1,2 млн підписів при необхідних 100 тис. для розгляду паралментом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: