Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Таїланді двоє українців допомагають визволяти дітей з печери

За найгіршим сценарієм дітям доведеться провести в печері кілька місяців.

Серед рятувальників, які намагаються дістати дітей з печери в Таїланді, є українці. Двоє волонтерів прибули туди, щоб допомогти тамтешнім військовим, йдеться у сюжеті ТСН.12:00.

Спроби вивести дітей, які 11 днів перебувають в печері на відрізаному водою острові,  не припиняються. Дванадцять юних футболістів разом із тренером сидять на острівку в тайській печері - рятувальники записують їх на відео по кілька разів на день. І все заради спокою їхніх батьків. Рідних хлопці запевняють -  з ними все гаразд.

ВідеоУкраїнські волонтери відправились до Таїланду, аби допомогти дістати дітей з печери

Серед рятувальників, які намагаються дістати дітей з печери в Таїланді є й українці. Двоє волонтерів прибули туди, щоб допомогти тамтешнім військовим. Спроби вивести дітей, які 11 днів перебувають в печері на відрізаному водою острові, не припиняються.

Українські волонтери відправились до Таїланду, аби допомогти дістати дітей з печери

Рідні вже й не розраховували зустрітися з синами, які пішли до печери на екскурсію перед сильною зливою. Тепер, коли хлопців знайшли живими, вони мріють якнайшвидше їх обійняти, але ще не відомо, скільки триватиме рятувальна операція. Працювати у цій печері дуже складно: видимість - погана, течія - потужна, а проходи між камерами печери вузькі. Військові доправили дітям їжу і ліки, а один з морпіхів залишився з ними у печері. Він вчитиме дітей надягати маски для пірнання.

"Хлопці мають навчитися дихати в масках, бо небезпечно недосвідченим дайверам заходити у воду. А ці діти - вони взагалі не вміють пірнати", - каже губернатор провінції Чіанг Наронгсак Осатанакорн.

Пірнати у складних печерних умовах вміють навіть не всі таїландські морські піхотинці. Цьому їх приїхали навчати українці Всеволод і Максим. Саме вони прокладали у суцільній темряві мотузки для інших дайверів, що шукали дітей.

"Якщо не посиляться дощі і будуть встигати відкачувати воду, то навчатимуть хлопців і в кінцевому підсумку виводити один до одного. Тобто одна дитина - один рятувальник або одна дитина - два рятувальника. Якщо це не вдасться зробити, то потрібно очікувати, що 4-5 місяців, це найгірший розклад, доведеться залишитись там", - розповідає кейв-дайвер Всеволод Коробов.

Якщо це станеться, до печери відправлятимуть військових, які всі ці місяці перебуватимуть з дітьми. Однак рятувальники продовжують шукати альтернативний шлях спасіння і бурять пагорб над камерою, де перебувають діти.

Кореспондент ТСН Павлина Василенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції