Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У протестах беруть участь опозиційні партії.

У суботу, 17 грудня, у польській столиці Варшаві після нічних подій у Сеймі тисячі людей вийшли на вулиці з протестом проти дій влади та утисків незалежних ЗМІ.

Поляки зібралися біля президентського палацу у Варшаві, крім того, триває протестна хода вулицями міста. Про це повідомляє Українська служба ВВС з посиланням на місцеві ЗМІ.

До слова, в акціях протесту беруть участь опозиційні партії Польщі.

Демонстранти вимагають "захисту демократії", "свободи слова, рівності, демократії". При цьому вони тримають прапори Польщі та ЄС.

Додамо, що очільник міністерства внутрішніх справ Польщі Маріуш Блащак оцінив дії опозиції в польському Сеймі як спробу захоплення влади.

Наразі жодних порушень громадського порядку під час протестів не зафіксували.

Нагадаємо, акції протесту стали реакцією людей на нічні події у Сеймі. Тоді протестувальники заблокували всі виходи будівлі Сейму, після того, як правляча партія прийняла бюджет на 2017 рік поза стінами парламенту.

Польська правляча партія "Право і Справедливість" через блокування опозицією трибуни, прийняла ряд законів, зокрема про бюджет на 2017 рік, в іншому приміщенні, голосуючи руками. Це була найсерйозніша криза в парламенті Польщі протягом багатьох років.

Крім того, поляки вийшли проти плану правлячої партії "Право і справедливість" обмежити доступ репортерів до законодавців.

Зазначимо, за 27 років демократії в Польщі, журналісти постійно були присутні в залах парламенту. Правляча партія, своєю чергою, планує з 1 січня запровадити нові правила, що призведе до різкого обмеження доступу репортерів до парламенту.

Фотогалерея За вільні ЗМІ та свободу слова: у Варшаві тисячі людей протестували проти нових законів для медіа (9 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції