Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ЄС очікують приєднання декількох країн до 2025 року

Комісар ЄС з розширення вважає дату цілком реалістичною.

До 2025 року у складі Європейського Союзу можуть опинитися такі балканські країни, як Сербія і Чорногорія.

Про це повідомив європейський комісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган, передає Reuters.

"Ми встановили 2025 рік як орієнтовну дату для Сербії та Чорногорії, і вона є не просто реалістичною, але також дуже амбіційною", - сказав Ган.

Він додав, що Європа має завершити справу 1989 року розширенням Європейського Союзу на південний схід. Дипломати ЄС докладають зусиль, аби шість країн на Балканах приєдналися до союзу. 

Балканські Чорногорія, Сербія, Албанія, Боснія і Герцоговина, Македонія та Косово сподіваються у майбутньому стати членами ЄС. Однак останні процеси, що відбуваються в Європі, зокрема Brexit, посилення євроскептицизму серед населення, фінансова криза у Єврозоні у 2009-2013 роках, відтерміновують інтеграцію. 

Проте зазначається, що зазначені країни все ж мають високі інтеграційні можливості завдяки опору російському впливу на Європу, кризі у стосунках між ЄС та Туреччиною, а також посиленню євроінтеграційних процесів. 

Ган додав, що у ЄС сподіваються на важливу роль Сербії, яка може вплинути на інші країни регіону задля подальшого позитивного розвитку. 

Йоганнес Ган планує відвідати Сербію у лютому цього року, коли буде оголошено стратегію щодо Балкан. ТАкож відомо, що усі 6 зазначених балканських держав відвідає президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер.

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз готується до наступної хвилі розширення на Балканському півострові

Залиште свій коментар

Вибір редакції