У Європі тисячі людей протестують проти наступу Туреччини в Сирії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

ЄС та США закликають Анкару зупинити військовий наступ.

Тисячі людей вийшли на вулиці міст у кількох європейських країнах, щоб висловити свій протест проти наступу турецьких військ у північно-східній частині Сирії.

У суботу, 12 жовтня, до цих акцій протесту приєдналися тисячі жителів міст Німеччини, передає Deutsche Welle. Акція в місті Кельн зібрала, за попередніми оцінками, понад 10 тисяч учасників, передає інформагенція dpa. Мітингарі, більшість з яких курди, вимагали негайного припинення силової операції турецьких військ у Сирії та засуджували дії президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Під час акції демонстранти несли численні прапори з курдськими національними кольорами. Час від часу демонстранти скандували "Ердоган - терорист". Крім того, вони неодноразово вимагали припинення поставок німецьких озброєнь для Туреччини. За даними поліції, акція в Кельні відбулася мирно та без інцидентів.

На аналогічну акцію протесту в Франкфурті-на-Майні вийшло майже чотири тисячі учасників, повідомляють у місцевій поліції.

Значно більше учасників зібрала схожа демонстрація у Парижі. За даними інформагенції AFP, що посилається на дані організаторів, до мітингу приєдналися близько 20 тисяч осіб. Серед учасників акції було й багато французьких політиків, особливо з боку лівих сил. Учасники акції у французькій столиці так само називали Ердогана "терористом". Крім того, вони засуджували й дії президента США Дональда Трампа, котрий розпорядився вивести американські війська з тієї частини Сирії, де нині турецькі військові проводять наступальну операцію. Трампа демонстранти охрестили "серійним вбивцею".

Висловити свою незгоду з діями Ердогана вийшли також демонстранти у Марселі. За даними організаторів тамтешньої акції, в ній взяли участь близько шести тисяч учасників, натомість місцева влада повідомляє про 1,5 тисячі демонстрантів.

Нагадаємо, що наступ турецьких військових на півночі Сирії розпочався 9 жовтня. Згідно з офіційною позицією Анкари, мета операції полягає у витісненні курдських "Загонів народної самооборони" (YPG) від кордону з Туреччиною та створенні "коридору безпеки". Анкара вважає YPG сирійським відгалуженням забороненої турецькою владою "Робітничої партії Курдистану" (РПК). Цей крок Анкари засудили раніше Вашингтон, Берлін, офіційний Дамаск та Ліга арабських держав (ЛАД).

ВВС повідомляє, що внаслідок наступу турецьких військових біля сирійського міста Рас-ель-Айн загинули майже 50 мирних жителів. Ще близько 100 тисяч людей були змушені покинути свої будинки.

Відео Загострення у Сирії: турецькі війська захопили місто і поцілили у військову базу США

Армія Туреччини захопила місто Рас-ель-Айн. Це була одна з ключових цілей наземної операції Анкари, спрямованої проти курдських загонів самооборони, яких Туреччина уважає терористичними групами. Незадовго до цього американські війська у Сирії потрапили під турецький артилерійський обстріл у Сирії.    

Загострення у Сирії: турецькі війська захопили місто і поцілили у військову базу США

 

Вибір редакції