У Євросоюзі скасовують плату за роумінг

Інститути ЄС працювали над цим питанням протягом 10 років.

На території Європейського Союзу з 15 червня буде скасована плану за роумінг.

Таку заяву зробили президент Європарламенту Антоніо Таяні, прем'єр-міністр Джозеф Мускат – від імені головуючої в Раді ЄС Мальти і президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

"Європейський Союз - це об'єднання людей і полегшення їхнього життя. Кінець плати за роумінг - це справжня історія європейського успіху. Відтепер громадяни, які подорожують в межах ЄС, зможуть дзвонити, писати sms та з'єднуватися на своїх мобільних пристроях за тією ж ціною, яку вони платять будинку. Скасування плати за роумінг є одним з найбільших і найбільш відчутних успіхів ЄС", - йдеться в заяві.

Зазначається, що інститути ЄС працювали над цим питанням протягом 10 років.

"Плата за роумінг тепер в минулому. Вже завтра ви зможете залишатися на зв'язку під час подорожі по ЄС і платити ту ж ціну, що і вдома", - йдеться в спільній заяві Таяні, Мускату і Юнкера.

Нагадаємо, 11 травня Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про безвізовий режим для України. Це була фінальна інстанція в отриманні дозволу перетинати кордон ЄС без віз. 

ВідеоКореспонденти ТСН з'ясували, як подорожувати без віз з дітьми та людям без відбитків пальців

Таким чином, українці з 11 червня отримали право їздити до всіх держав Євросоюзу, крім Великої Британії та Ірландії, які мають особливі умови в Шенгенській угоді. Водночас вони можуть їздити без віз до чотирьох країн, які не належать до ЄС, але входять до Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. 

Переваги безвізового режиму відкриваються для власників біометричних паспортів. Громадяни, які мають чинну шенгенську візу і закордонний паспорт старого зразка, також зможуть спокійно в'їжджати на територію ЄС після введення безвізового режиму.

Безвіз в одній картинці, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар