У Зімбабве президента оголосили переможцем виборів, опозиція називає результати голосування "фейковими"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прихильники Чаміси обіцяють мітингувати.

Виборча комісія в Зімбабве заявила, що в. о. президента Еммерсон Мнангагва переміг на виборах лідера країни

Мнангава отримав підтримку 50,8% виборців проти 44,3% у його головного опонента Нельсона Чаміси, передає The Associated Press.

Мнангагва заявив, що це "новий початок" і закликав "разом будувати Зімбабве для всіх".

У той же час опозиція називає результати голосування "фейковими", передає AFP. Прихильники Нельсона Чаміси заявили, що будуть оскаржувати результати виборів як у судах, та і на вулиці.

Напередодні щонайменше шестеро осіб загинули внаслідок сутичок між протестувальниками і силовиками у столиці Зімбабве місті Хараре. Опозиція вийшла на масові акції протесту після того, як за офіційними результатами парламентських виборів виявилося, що правляча партія "Африканський національний союз Зімбабве - Патріотичний фронт" (ЗАНУ-ПФ) здобуває більше половини місць у парламенті. Щоб вгамувати демонстрантів, військові застосували до них силу.

Фотогалерея Можливий кінець диктатури: в Зімбабве відбулись історичні вибори (15 фото)

Минулого року в Зімбабве стався путч після того, як Роберт Мугабе, що правив країною з 1983 року, відсторонив від посади віце-президента Еммерсона Мнангагву, щоб наступним президентом країни змогла стати дружина Мугабе Грейс. У листопаді 2017 року Мугабе був зміщений з посади військовими і поміщений під домашній арешт. 21 листопада він пішов у відставку, щоб уникнути імпічменту, процедура якого розпочалася в парламенті. Умовою угоди з військовими стали гарантії недоторканності, а також довічно гарантовані житло, охорона, пенсія та медичні послуги.

ВідеоНовим президентом Зімбабве став 75-річний Еммерсон Мнангагва

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції