Річниця вторгнення РФ у Грузію. Чотири країни опублікували заяву на підтримку суверенітету

Країни підтвердили суверенітет та незалежність Грузії.

Міністерства закордонних справ України, Литви, Латвії та Польщі оприлюднили спільну заяву з підтримкою територіальної цілісності Грузії. Це сталось напередодні десятої річниці вторгнення РФ у Грузію, в результаті якого були окуповані Абхазія і Південна Осетія.

Про це повідомляє сайт МЗС України.

"Ми, представники України, Латвії, Литви і Польщі, приїхали в Грузію в пам'ять про 10-ту річницю російської військової агресії проти Грузії і підтвердили нашу незмінну підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах. Десять років тому керівники наших країн їздили в Грузію, європейську державу, суверенітет якої жорстоко порушувався Росією", - йдеться в спільній заяві.

Також повідомили, що всі держави і Грузія не виняток мають право самостійно визначати зовнішню політику.

"Регіони Грузії окуповані Росією і окупація триває донині. Штучно триває процес визнання регіонів Грузії "незалежними державами" з боку країн, що перебувають під впливом Росії і це відбувається під диктовку Росії. Ми відкидаємо такі кроки і ніколи не визнаємо результати цих дій", - йдеться в заяві.

Вказано, що у рамках євроінтеграції реформами, Грузія зміцнила позиції стратегічного партнера Євросоюзу і стала провідною країною в східному сусідстві ЄС, серед тих держав, які оформили угоду про асоціацію з Євросоюзом.

війна в грузії 2008 року інфографіка

Нагадаємо, 8-12 серпня 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії.

ВідеоЯк живуть грузини, яким довелося тікати з власних домівок через військову агресію Росії

Залиште свій коментар