Річниця вторгнення РФ у Грузію. Чотири країни опублікували заяву на підтримку суверенітету

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Країни підтвердили суверенітет та незалежність Грузії.

Міністерства закордонних справ України, Литви, Латвії та Польщі оприлюднили спільну заяву з підтримкою територіальної цілісності Грузії. Це сталось напередодні десятої річниці вторгнення РФ у Грузію, в результаті якого були окуповані Абхазія і Південна Осетія.

Про це повідомляє сайт МЗС України.

"Ми, представники України, Латвії, Литви і Польщі, приїхали в Грузію в пам'ять про 10-ту річницю російської військової агресії проти Грузії і підтвердили нашу незмінну підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах. Десять років тому керівники наших країн їздили в Грузію, європейську державу, суверенітет якої жорстоко порушувався Росією", - йдеться в спільній заяві.

Також повідомили, що всі держави і Грузія не виняток мають право самостійно визначати зовнішню політику.

"Регіони Грузії окуповані Росією і окупація триває донині. Штучно триває процес визнання регіонів Грузії "незалежними державами" з боку країн, що перебувають під впливом Росії і це відбувається під диктовку Росії. Ми відкидаємо такі кроки і ніколи не визнаємо результати цих дій", - йдеться в заяві.

Вказано, що у рамках євроінтеграції реформами, Грузія зміцнила позиції стратегічного партнера Євросоюзу і стала провідною країною в східному сусідстві ЄС, серед тих держав, які оформили угоду про асоціацію з Євросоюзом.

війна в грузії 2008 року інфографіка

Нагадаємо, 8-12 серпня 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії.

ВідеоЯк живуть грузини, яким довелося тікати з власних домівок через військову агресію Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції