Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У складі делегації – 57 молдовських військовослужбовців.

У військових навчаннях НАТО Rapid Trident 2017, що відбудуться 7-23 вересня на Яворівському полігоні на Львівщині, візьмуть участь 57 військовослужбовців із Молдови. Вони вже вирушили до України – попри подвійну заборону Ігоря Додона як президента Молдови та головнокомандувача.

Командир молдовського контингенту підполковник Александр Маркуца сказав, що ці навчання потрібні, щоб розвивати взаємодію військ, зміцнювати оборонний потенціал та просувати позитивний імідж Національної армії Молдови на міжнародній арені для подальшої участі в миротворчих місіях. Про це йдеться на сайті Міноборони Молдови.

Проросійський президент Молдови Ігор Додон заборонив військовим їхати на навчання НАТО до України, скасував урядову постанову. Проєвропейський уряд ухвалив новий документ – мовляв, не бачать причин не їхати на навчання.

Раніше, на початку року, Додон заблокував участь молдовських військовослужбовців у навчаннях у сусідній Румунії. Також він виступав проти відкриття в Кишиневі офісу зв'язку НАТО.

Зазначимо, що у Rapid Trident 2017 на Львівщині візьмуть участь близько 1,8 тисячі військовослужбовців із 14 країн – України, США, Канади, Болгарії, Естонії, Італії, Грузії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини, Великої Британії.

Тим часом паралельно в Білорусі відбуватимуться навчання російських військових. Цей захід уже називають репетицією війни в Європі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції