В Аргентині національна валюта впала на 50% протягом одного дня

До сьогодні в Аргентині діяв офіційний курс валюти, який призначав уряд.

У четвер, 17 грудня, відбулася девальвація аргентинського песо після того, як уряд країни послабив контроль над валютним курсом.

Як повідомляє ВВС, одразу після початку торгів долар подорожчав до песо на 30%. У наступні години песо продовжував дешевшати.

Зазначимо, до сьогодні в Аргентині діяв офіційний курс валюти, який призначав уряд. Він становив 9,84 песо за долар.

Маурісіо Макрі, який заступив на пост президента Аргентини 10 грудня, виконав одну зі своїх передвиборних обіцянок і зняв обмеження на курсоутворення песо.

Центральний банк країни жорстко контролював курс песо, також були введені обмеження на рух капіталу, за яких аргентинці не могли вільно купувати долари.

Експерти та аналітики очікували різкого падіння песо після зняття обмежень. За різними оцінками, розмір девальвації повинен був становити близько 30%.

Опоненти Макрі попереджали, що девальвація різко знизить доходи і заощадження простих аргентинців. Девальвація призведе до зростання цін на імпортні товари і послуги.

Однак сам політик пояснював, що курс песо треба знизити, щоб дати поштовх до зростання економіки, в тому числі за рахунок здешевлення експорту.

Згідно з прогнозами, у наступному році економіка Аргентини може зіткнутися з рецесією, а девальвація валюти може запустить процес перезавантаження економіки країни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: