Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Австрії "прихильник Путіна" програв вибори президента

В ультраправій Партії Свободи вже визнали свою поразку.

Кандидат від ультраправої Партії Свободи Австрії Норберт Хофер програв вибори президента країни.

Про це повідомляє AFP.

Перемогу здобув підтримуваний Парією зелених 72-річний Олександр Ван дер Беллен, його підтримали 53,6% виборці. Натомість за Норберта Хофера проголосували 46,4% тих, хто має право голосу.

Офіційні результати виборів будуть оголошені не раніше понеділка, після підрахунку поштових бюлетенів, але у Партії Свободи вже визнали свою поразку.

"Я хотів би скористатися цією можливістю, щоб привітати пана Ван дер Беллена", - сказав австрійським ЗМІ головний менеджер Партії Свободи Герберт Кікль.

Поразка кандидата від заснованої колишніми нацистами Партії Свободи дозволить зітхнути з полегшенням лідерам ЄС, які побоювалися, що на хвилі Брексіту та перемоги Дональда Трампа у США перемога австрійського ультраправого може спровокувати ефект доміно на виборах наступному році у Франції, Німеччині та Нідерландах.

Нагадаємо, президентські вибори в Австрії проводили навесні у два тури. У першому турі переміг прихильник Росії Норберт Хофер, а в другому, остаточному, — 72-річний колишній лідер "зелених" Олександр Ван дер Беллен, який має російське походження.

Утім, на початку липня Конституційний суд Австрії скасував результати виборів через порушення під час обробки голосів виборців, особливо зазначені в бюлетенях, одержаних поштою.

Як відомо, Норберт Хофер раніше заявляв, що він проти "холодної війни", яку нібито хтось намагається вести проти РФ, за термінове зняття санкцій, за співпрацю в енергетичній сфері і за рішення українсько-російської кризи на основі "права народів на самовизначення ".

Де можуть обрати політиків, які загрожують стосункам у Європі та підтримують Росію, інфографіка

Залиште свій коментар

Вибір редакції