В Австрії вибирають президента серед "друзів" Путіна

Оглядачі зазначають, що кінцевий результат виборів, швидше за все, стане відомий уже в другому турі 22 травня.

В Австрійській республіці у неділі, 24 квітня відбуваються президентські вибори.

Австрійці обирають з шести кандидатів, пише Українська правда з посиланням на AFP. За найвищу посаду в Австрійській республіці боряться троє незалежних кандидатів: колишній лідер "зелених" Олександр Ван дер Беллен, екс-голова Верховного суду Австрії Ірмгард Грісс і будівельний мультимільйонер Ріхард Лугнер.

Окрім них на посаду претендують двоє представників правлячих партій - соціал-демократ Рудольф Хундсторфер і консерватор Андеас Коль, а також висуванець від правої опозиційної Австрійської партії свободи Норберт Хофер.

Кінцевий результат виборів, швидше за все, стане відомий уже в другому турі, який відбудеться 22 травня. Останні соціологічні опитування свідчать, що практично гарантував собі місце в ньому Ван дер Беллен, за якого готові проголосувати 25-30% виборців. Так, у лідера правих Хофера і незалежного кандидата Грісса приблизно однаковий рівень підтримки на рівні 20%.

Очікується, що перші попередні результати голосування будуть відомі вже у неділю ввечері.

Проросійські погляди

Австрія - парламентська республіка. Посада президента там має церемоніальне значення, тому важливо, що він озвучує у своїх політичних заявах.

Раніше Австрійсько-російське товариство дружби (ОРФГ) попросило усіх кандидатів на президентську посаду викласти свою позицію щодо Росії. Автор статті на "Європейській правді" зазначає, що ці відповіді цікаві й для українців.

Так, консерватор Адреас Коль заявив, що країни Східної Європи не повинні обирати між впливом ЄС і Росії. Важливою є взаємодія ЄС з Росією у подоланні сирійського конфлікту. Викликає стурбованість обмеження свободи преси в Росії.

Соціал-демократ Рудольф Хунсторфер натякає на експансію з боку США (показово для австрійців) і пропонує зняти санкції з РФ.

Висуванець Австрійської партії свободи Норберт Хофер взагалі проти "холодної війни", яку начебто хтось намагається вести проти РФ, за термінове зняття санкцій, за співпрацю в енергетичній сфері та за розв'язання українсько-російської кризи на основі "права народів на самовизначення" (ми розуміємо, що це означає).

"Зелений" Ван дер Беллен наполягає на подоланні розбіжностей, на культурних обмінах, на "вирівнюванні інтересів".

Екс-голова австрійського Верховного суду Ірмгард Гріс також виступає за діалог, проте передумовою його вона бачить не зняття санкцій, а розв'язання конфлікту з захопленням Криму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: