Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В біді не кинемо: Китай дав колосальний кредит російському "Газпрому"

Контракт уклали сьогодні в Шанхаї терміном на 5 років.

Сьогодні, 3 березня, китайський банк Bank of China Limited дав кредит російському "Газпрому" в розмірі 2 мільярдів євро.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Газпром".

Контракт уклали сьогодні в Шанхаї терміном на 5 років. За весь час існування "Газпром" це вважається найбільшою угодою.

"В історії "Газпрому" це найбільша угода за обсягом фінансування, залученого безпосередньо біля однієї кредитної організації, і перша двостороння кредитна угода з китайським банком", - повідомляють у прес-центрі російської компанії.

Нагадаємо, загальна сумма претензій НАК "Нафтогаз України" відносно "Газпрому" вже становить 30 млрд доларів.

НАК "Нафтогаз України" направив Російській Федерації офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір в рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Росією і Україною. Мова йде про захоплення майна компанії на території окупованого Криму.

Також слід зазначити, що у 2015 році Україна поставила газу з Європи в півтора рази більше, ніж з Росії, імпорт з якої ще кілька років тому досягав 95%. З європейського напрямку в Україну надійшло 9,24 млрд кубометрів блакитного палива, а з РФ – 6,14 млрд. Втім, "Газпром" не відмовляється від планів продовжити продаж газу Україні. Мова йде про обсяги еквівалентом в 41% від усього поставленого газу в 2015 році – від 8,8 млрд до 14,1 млрд кубометрів газу до 2018 року. При цьому в "Газпромі" навіть розглядають поставки, які будуть дешевше середньоєвропейських цін. Зокрема, на 15% нижче, ніж про це записано в контракті з "Нафтогазом".

Залиште свій коментар

Вибір редакції