В "ІД" знайшли заміну вбитому "міністру війни" аш-Шишані

В "ІД" знайшли заміну вбитому "міністру війни" аш-Шишані

Одним з ватажків угруповання став екс-полковник спецпризначення Таджикистану.

Угруповання "Ісламська держава" призначило "військовим міністром" колишнього главу спецпризначення МВС Таджикистану Гулмурода Халімова.

Про це повідомляє Газета.ru з посиланням на телеканал Alsumaria.

Таким чином, в "ІД" знайшли заміну грузину чеченського походження Абу Умару аш-Шишані, який був убитий авіаударом проамериканської коаліції.

За словами джерела, бойовики не оголошували про призначення Халімова офіційно, побоюючись, що по ньому теж буде завдано удар.

Гулмурод Халімов - колишній полковник спецпризначення Таджикистану, керівник поліції і військовий снайпер. Він був командиром поліцейського спецпризначення МВС Таджикистану. У травні в Мережі з'явилося відеозвернення Халімова, в якому він заявив про приєднання до угруповання "ІД" в Сирії. У США за його упіймання призначили нагороду в 3 млн доларів.

Представники американського Міноборони та медіа неодноразово заявляли про смерть Аш-Шишані. У березні цього року Пентагон заявив, що бойовик був убитий унаслідок авіаудару США у Сирії. Але зараз "Ісламська держава" вперше підтвердила його смерть.

Справжнє ім'я Абу Умара аш-Шишані - Тархан Батирашвілі. Він народився в січні 1986 року в селищі Биркиані в Панкиській ущелині у Грузії, брав участь у російсько-грузинському військовому зіткненні в Південній Осетії в 2008 році. Восени 2010 року він був засуджений за звинуваченням у незаконному зберіганні зброї; у в'язниці став прихильником радикального ісламу. 

Шишані займав кілька ключових посад у керівництві так званої "Ісламської держави", в тому числі посаду "військового міністра". Шишані був включений в список розшукуваних лідерів США ІД, за інформацію, що веде до його затримання, була призначена нагорода в 5 млн доларів. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація