В Ірані стратять програміста за створення порносайту

В Ірані стратять програміста за створення порносайту

Малекпура можуть стратити наступного тижня / Фото: Guardian

Засуджений розробив програму для завантаження фото на сайти, яку без відома чоловіка використовували порносайти, запевняють родичі програміста.

Іранський програміст Саїд Малекпур, який є громадянином Канади, але мешкає у себе на батьківщині, засуджений до смертної кари за створення порносайтів в іранському сегменті інтернету.

Цього тижня верховний суд країни залишив у силі смертний вирок.

Адвокати 35-річного Малекпура розповіли журналістам, що один з філіалів Верховного суду Ірану розглянув останню апеляцію програміста і підтвердив правомірність рішень, винесених судами нижчих інстанцій.

Малекпур постійно проживав в Канаді, але приїхав до Ірану, щоб відвідати хворого батька, і був заарештований. Через рік після арешту іранський державний телеканал показав в ефірі зізнання Малекпура. Він повідомив, що займався розробкою сайтів порнографічного змісту, після чого суд визнав його винним і засудив до смертної кари.

Пізніше Малекпур написав листа, в якому відмовився від своїх свідчень і заявив, що його змусили зізнатися в тому, чого він не скоював.

Родичі Малекпура повідомили, що заарештований займався розробкою програми для завантаження фотографій на інтернет-сайти. Програму потім використовували порносайти, без відома Малекпура.

Влітку 2011 року Верховний суд Ірану скасував вирок і повернув справу на повторний розгляд, проте сьогодні стало відомо, що вища міра покарання залишена в силі. За словами адвокатів Малекпура, його можуть стратити наступного тижня.

В офіційній заяві посольства Канади в Тегерані кажуть, що "шкодують" про рішення влади країни, яка "ще раз довела своє зневажливе ставлення до людського життя".

Нагадаємо, раніше в Ірані засудили до смертної кари американця. 28-річного Аміра Мірзу Хекматі визнали винним у шпигунстві на користь США. За даними іранської влади, він співпрацював з ЦРУ.

Повʼязані теми:

Наступна публікація