Перейти до змісту
В Ізраїлі релігійні суперечки спричинили залізничний колапс

В Ізраїлі релігійні суперечки спричинили залізничний колапс

Транспортна проблема серйозно посварила ізраїльських політиків.

Ізраїльська залізниця була змушена на добу припинити рух потягів одним з найпопулярніших маршрутів Тель-Авів – Хайфа.

Тисячі пасажирів були вимушені оперативно пересісти на автобуси та автомобілі через рішення уряду, яке, за наполяганням релігійних партій, заборонило компанії завершити в суботу розпочаті ремонтні роботи, передають "РИА Новости".

"Отримавши за кілька хвилин до початку шабата вказівку зупинити роботи з розвитку та модернізації транспортної мережі, технічні служби у низці випадків мали залишити колії у розібраному вигляді без можливості повернути їх до попереднього стану", - пояснила транспортний колапс залізнична компанія "Ракевет Исраель".

Залізничники пояснили проблему тим, що хотіли скористатися паузою у русі потягів, які зазвичай припиняють рух ввечері в п'ятницю, перед початком шабата, і знову виходять на маршрути із заходом сонця в суботу. Однак заборона на роботу для самих працівників перервала ремонт на півдорозі.

Наразі залізничники обіцяють нормалізувати рух вже до кінця дня неділі.

Передають, що залізничний збій завдав незручностей 150 тисяч осіб, зокрема, військових, які у суботу ввечері або вранці в неділю повертаються на свої бази після звільнення.

Солдатам були організовані спеціальні автобусні маршрути та відкрита телефонна лінія для консультацій щодо підвезення.

Транспортна проблема серйозно посварила ізраїльських політиків, адже прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу звинувачує міністра транспорту Ісраеля Каца у саботуванні роботи.

"Йдеться про непотрібну кризу, задуману міністром транспорту, щоб підірвати відносини прем'єр-міністра з ультрарелігійним сектором або зашкодити іміджу глави уряду серед широких верств населення", - повідомила канцелярія Нетаньягу.

"Спочатку не було ніякої необхідності у проведенні робіт по суботах. Їх можна було здійснювати в інший час, не завдаючи незручностей ні пасажирам, ні солдатам, ні релігійній громадськості", - йдеться в документі.

До слова, рішення про заборону робіт у шабат прийняв сам Нетаньяху за вимогою ультрарелігійних партій, які забезпечують йому більшість у парламенті.

Нагадаємо, що уряди України та Ізраїлю підписали угоду про тимчасове працевлаштування українців в окремих галузях Ізраїлю та імплементаційний протокол "А" до угоди, що стосується будівельної галузі. Угода дає тисячам українців різних спеціальностей, зокрема будівельних, можливість працювати в Ізраїлі на тих же умовах, що і громадяни держави з відповідним соціальним забезпеченням, відповідною медичною страховкою.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин