В Ізраїлі заявили про новий штам коронавірусу: що відомо

В Ізраїлі заявили про новий штам коронавірусу: що відомо

Фото: Associated Press

"Ізраїльским" штамом заразилися вже понад півтори сотні людей.

В Ізраїлі виявили новий штам гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, - P681H.

Про це із посиланням на попереднє дослідження фахівців ізраїльського Міністерства охорони здоров'я, Національного консорціуму з секвенування SARS-CoV-2 країни та інших експертів повідомляє medRxiv.

Зазначається, що "ізраїльську" мутацію наразі "не пов'язують з більш високим рівнем інфікування". Також вона не володіє більшою стійкістю до вакцин, аніж "британський" варіант.

Від листопада 2020 року до січня 2021 року новим "ізраїльським" варіантом коронавірусу заразилася щонайменше 181 людина. Водночас 70% інфікувань виявили в Ізраїлі, а ще по 12% зафіксували у Великій Британії та Палестині. Зразки Р681Н виявили в стічних водах дев'яти ізраїльських регіонів.

"Ізраїльський" штам "характеризується несинонімічною мутацією спайкового білка P681H (C23604A), а також чотирма синонімічними мутаціями (Nsp3: C7765T, Nsp12b: C13821T, Nsp16: T21111C та C29545A)".

Науковці продовжать дослідження нового варіанту COVID-19, аби з'ясувати, чи впливає він на частоту заражень і госпіталізацій, а також на перебіг захворювання.

Тим часом міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає причиною високої смертності від COVID-19 в Україні стрімке поширення нового варіанту коронавірусу, вперше виявленого у Великій Британії наприкінці минулого року. 

Новини тижня: коронавірус проти антибіотиків – чи ефективне лікування цими препаратами

Новини тижня: коронавірус проти антибіотиків – чи ефективне лікування цими препаратами

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація