В Японії вшанували пам'ять жертв атомного бомбардування Хіросіми

Мільйони японців вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх жертв першої ядерного бомбардування Хіросіми.

Церемонія пам'яті жертв атомного бомбардування пройшла в неділю в японському місті Хіросіма: рівно 72 роки тому американський бомбардувальник В-29 Enola Gay скинув на місто атомну бомбу "Малюк".

Поминальні церемонії почалися в Парку Миру о 08.00 за місцевим часом. Рівно о 08.15 - час, коли на висоті 600 метрів над Хіросімою вибухнула атомна бомба потужністю, за різними даними, від 13 до 18 кілотонн, - настала хвилина мовчання.

У пам'ятних заходах з нагоди Дня Хіросіми, який відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї, взяли участь прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, мер міста Хіросіма Кадзума Мацуї, представники японської влади та дипломати з 80 іноземних держав.

Виступаючи на церемонії, японський прем'єр підкреслив, що подібні трагедії ніколи не повинні повторитися і що Японія має намір активно сприяти проведенню оглядової конференції по Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в 2020 році.

"Ми маємо намір відігравати провідну роль при сприянні як з ядерними державами, так і з державами, які не володіють ядерною зброєю", - зазначив Сіндзо Абе.

У серпні 1945 року американські пілоти скинули атомні бомби на японські міста Хіросіма і Нагасакі. Від атомного вибуху і його наслідків у Хіросімі з 350-тисячного населення загинули 140 тисяч осіб, в Нагасакі - 74 тисячі. Переважна більшість жертв атомного бомбардування були мирними жителями.

Атомні бомбардування Хіросіми і Нагасакі є єдиними в історії людства прикладами бойового застосування ядерної зброї.

Залиште свій коментар