В ЄС вважають, що світ підійшов до моменту істини в сирійському конфлікті

Федеріка Могеріні заявила, що угода про припинення бойових дій в Сирії має бути реалізовано протягом тижня.

Міжнародне співтовариство опинилося віч-на-віч з "моментом істини" в питанні Сирії.

Про це в інтерв'ю Бі-бі-сі заявила верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

За словами Могеріні, світові лідери, які беруть участь в конференції з безпеки в Мюнхені, повинні реалізувати на практиці угоду про припинення бойових дій в Сирії протягом тижня і негайний початок поставок гуманітарної допомоги.

Федеріка Могеріні наголосила, що Європа робить все можливе, щоб цей план спрацював, і в Женеві поновилися переговори про пошук політичного вирішення конфлікту.

Раніше влада США попередила, що міжнародна угода про паузу в боях в Сирії не спрацює, якщо Росія не змінить свого підходу. Західні країни закликали Росію переглянути свою стратегію авіанальотів в Сирії як пов'язану з масовою загибеллю мирних громадян.

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що цьому "немає доказів", і охарактеризував нинішні відносини між країнами НАТО і Москвою як початок нової холодної війни.

На запитання Бі-бі-сі про те, чи буде Європа брати участь в "плані Б" - наземній операції - Федеріка Могеріні відповіла: "Європа вкладає всю свою владу, всі свої зусилля, щоб" план А "спрацював. Ми виробили цей план близько 48 годин тому. Ми повинні зробити так, щоб він запрацював протягом наступних семи днів. Давайте сконцентруємо нашу енергію і працю на тому, щоб це спрацювало, що складно. Дуже складно ".

Повстанці з великою часткою скепсису поставилися до досягнутого в Мюнхені угодою про припинення бойових дій в Сирії. В інтерв'ю Бі-бі-сі представники трьох повстанських груп знову повторили свою вимогу про усунення президента Башара Асада від влади.

Нагадаємо, учасники переговорів щодо Сирії на Мюнхенській конференції домовилися про перемир'я. Держсекретар США Джон Керрі зазначив, що терористичних груп ця угода не стосується. Країни-учасниці міжнародного процесу також домовилися використовувати свій вплив для негайного забезпечення гуманітарного доступу.

ВідеоПротягом тижня в Сирії має настати режим тиші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: