Вчені порівняли ефективність вакцин Pfizer і Sinovac: результати досліджень

Вчені порівняли ефективність вакцин Pfizer і Sinovac: результати досліджень

Фото: Associated Press

Одна вакцина виявилася ефективнішою за іншу в 10 разів.

У людей, які отримали COVID-щеплення вакциною виробництва Pfizer-BioNTech, виробляється в 10 разів більше антитіл, ніж у тих, хто віддав перевагу китайському препарату CoronaVac від фірми Sinovac.

Про це в п'ятницю, 16 липня повідомляє South China Morning Post з посиланням на відповідне дослідження.

Так, виявилось, що рівень вироблюваних антитіл під час вакцинації Sinovac "однаковий або нижчий" від того, який зафіксований у перехворілих природним чином на COVD-19 людей. Це передбачає "альтернативну стратегію" - використання бустерної дози вакцини для найбільш вразливих груп населення, зокрема літніх і людей зі слабким імунітетом.

"Різниця в концентрації антитіл, що нейтралізують (вірус), зазначена в нашому дослідженні, може означати суттєві відмінності в ефективності вакцин", - йдеться у дослідженні.

Водночас вчені зазначають, що навіть середній рівень захисту організму - це краще, ніж його відсутність.

"Не допустіть, щоб ідеальне стало ворогом хорошого", - заявив провідний дослідник Бенджамін Коулінг.

За його словами, результати дослідження, в якому були вивчені зразки крові 1 422 працівників охорони здоров'я Гонконгу, відповідають заявам виробників вакцин про їхню ефективність: для BioNTech цей показник становить 95%, а Sinovac - 50,7%.

"Використовуючи метод "золотого стандарту", відомий як PRNT, дослідники виявили, що середній рівень антитіл (267) в підгрупі з 12 осіб, які отримали вакцину BioNTech, в 10 разів вищий, ніж у такої ж кількості людей в підгрупі Sinovac, чий показник дорівнює 27", - заявив Коулінг.

Своєю чергою лікар-імунолог Борис Донський провів дослідження та встановив, яка вакцина, якою щеплюють в Україні, найкраще захищає від коронавірусу. Його результати показали, що усі препарати є ефективними. 

Читайте також:

  • Що відомо про вакцину Pfizer: як діє, ефективність і побічні реакції
  • Вакцина CoronaVac: як діє препарат, які у нього побічні ефекти та що про нього думають у Європі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація