Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Військовий корабель Нідерландів планує зайти у Чорне море

Усе це відбувається задля підтримки союзників та партнерів НАТО.

Військовий корабель Нідерландів має намір зайти у Чорне море.

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив постійний представник України у НАТО Вадим Пристайко, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, голландський корабель щойно очолив одну з постійних груп НАТО.

Загалом інтенсивність заходження кораблів Альянсу у Чорне море підвищується, але через доктрину, що встановлює кількість, тоннаж і час перебування військових кораблів у цьому морі, НАТО вдається до ротаційного принципу: одні судна виходять, інші заходять.

Пристайко зазначив, що усе це відбувається задля підтримки союзників та партнерів НАТО, про що нещодавно заявило Міністерство оборони США.

"У Чорному морі є три союзника НАТО: Болгарія, Румунія і Туреччина, і лише два партнери: Україна і Грузія. Тобто… можна зрозуміти, кого має на увазі американське оборонне відомство", - сказав представник України у НАТО.

Що стосується Азовського моря, то, за словами Пристайка, по-перше, через його невелику глибину для кораблів з військової осадкою заходження у цю акваторію є навігаційно складним процесом, а по-друге, Росія заявила, що не надаватиме дозволів на заходження у це море військових кораблів.

"Цей процес значно ускладнений, і я не бачу, чому б НАТО йшло на провокації. НАТО провокувати нікого не планує, і Росію - передусім", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що американський корабель USS Fort McHenry увійшов у Чорне море 6 січня. Прес-служба ВМС США в Європі уточнила, що корабель перекинули для забезпеченням безпеки в регіоні. 

Раніше через конфлікт у Керченській протоці до України прибув перший військовий корабель НАТО. Розвідувальний корабель Королівського флоту HMS Echo пришвартувався біля причалу Одеського морського порту.

ВідеоАмериканська група сенаторів пропонує провести міжнародну операцію у Чорному морі

Проект резолюції у Верхню палату Конгресу внесла група із 41 сенатора. Вашингтон та союзники закликають рішучими діями відповісти на російську військову агресію у Керченській протоці.

Американська група сенаторів пропонує провести міжнародну операцію у Чорному морі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції