Влада Китаю зобов'язала всіх жителів здавати відбитки пальців

Влада Китаю зобов'язала всіх жителів здавати відбитки пальців

Влада Китаю зобов'язала всіх жителів здавати відбитки пальців / Фото: Архів

За витік особистої інформації передбачається штраф до 500 тисяч юанів (близько 79 тисяч доларів).

У суботу, 29 жовтня, в Китаї затвердили поправки до закону про посвідчення особи жителя КНР, які передбачають обов'язкове отримання інформації про відбитки пальців всіх громадян.

Про це передають місцеві ЗМІ.

Згідно рішення 23-го засідання постійного комітету Всекитайських зборів народних представників, нові поправки вступають в силу з 1 січня 2012 року. Посвідчення особи зразка 1985 року перестають діяти з 1 січня 2013 року.

Китайська влада вважає, що включення інформації про відбитки пальців дозволить більш оперативно і точно встановлювати особу громадян, а також перешкоджати виготовленню фальшивих посвідчень особи.

Нові поправки, за задумом влади, повинні сприяти боротьбі зі злочинністю, захисту державної безпеки, охорони громадського порядку, а також підвищенню ефективності роботи державних органів, фінансових, освітніх, медичних, транспортних та інших структур.

За витік особистої інформації китайський закон передбачає кримінальне або адміністративне покарання винних фізичних та юридичних осіб. Нові поправки передбачають штраф до 500 тисяч юанів (близько 79 тисяч доларів), а також виплату потерпілому грошової компенсації.

Нагадаємо, в січні 2010 року в Китаї був прийнятий законопроект, який передбачає покарання у вигляді штрафу в 5 тисяч юанів (735 доларів США) за вживання в їжу м'яса собак і кішок.

Читайте також:

Китайські комуністи шукають нову ідеологію для створення наддержави

На сході Китаю влаштували бунт тисячі працівників швейних фабрик

Водій вантажівки розчавив хлопчика, а потім переїхав ще раз, щоб напевне

У Новосибірську повстали китайці: "Віддай мені зарплату, я хочу додому"

Повʼязані теми:

Наступна публікація