Китайські комуністи шукають нову ідеологію для створення наддержави

В сучасному Китаї давно спостерігається криза цінностей. Новою ідеєю Пекіна може стати китайський націоналізм.

Керівництво Компартії Китаю (КПК) відзвітувало про результати шостого пленуму, який завершився напередодні. Ймовірно, новою загальнаціональною ідеєю КНР може стати китайський націоналізм.

За підсумками закритої зустрічі партійно-державної еліти країни було вирішено зміцнювати "м'яку силу" Пекіна на світовій арені і одночасно посилювати контроль всередині самої КНР - щоб уникнути заворушень за арабським сценарієм.

Тим самим лідери КПК почали підготовку до запланованої на 2012 рік зміни керівництва країни, якій у найближчі десять років належить вирішити головне завдання - як перетворити Китай на наддержаву, пише "КоммерсантЪ".

Цього разу в пленумі, який розпочався в суботу і йшов за закритими дверима чотири дні, взяли участь 202 постійних та 163 альтернативних членів ЦК.

Як розповів Ху Цзіньтао, на пленумі було прийнято "рішення ЦК КПК про деякі важливі питання поглиблення реформи культурної системи, сприяння розвитку і процвітання соціалістичної культури".

Документ не опубліковано, про його зміст ні партійці, ні ЗМІ докладно не розповідають. З опублікованих за підсумками пленуму заяв та повідомлень державного інформагентства "Сіньхуа" можна зробити висновок, що документ зачіпає дві важливі проблеми - зміцнення "м'якої сили" і глобальної привабливості Китаю, а також нейтралізацію "негативного" впливу західної культури на громадян КНР.

Як вважають оглядачі, керівництво партії вирішило зайнятися ідеологією. За словами професора Девіда Шамбо з Університету Джорджа Вашингтона, в сучасному Китаї давно спостерігається криза цінностей - в комунізм там давно ніхто не вірить, проте нову об'єднуючу ідеологію партія поки створити не змогла.

Все це робить західні ідеї демократії та громадянського суспільства привабливими для зростаючого китайського середнього класу, який все більше спілкується за допомогою соціальних мереж (в КНР близько 500 млн користувачів Інтернету і 200 млн власників мікроблогів, аналогічних Twitter).

Враховуючи нещодавній досвід "арабської весни", Пекін намагається "закрутити гайки" в ЗМІ та Інтернеті. Тепер партія, схоже, вирішила посилити ідеологічне виховання. Судячи з останніх виступів лідерів КПК, яка об'єднує 1300000000 громадян КНР, ідеєю може стати китайський націоналізм.

Всі ці заходи повинні дозволити Пекіну зосередитися на головному завданні - перетворенні Китаю на наддержаву XXI століття. Як прогнозує інвестбанк Goldman Sachs, за обсягом ВВП Китай обійде США вже на початку 2020-х років.

Читайте також:

Китай обігнав США за обсягами торгівлі з ЄС

Китайський олігарх збирається купити частину Ісландії

Сорос: Китай оголосив світу валютну війну

Партія регіонів "побраталася" з китайськими комуністами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: