Китай будує в Африці "імперію XXI століття"

Товарообіг КНР з африканськими країнами за останні 10 років зріс майже вдесятеро до 100 мільярдів доларів на рік.

Пекін намагається збудувати в Африці "імперію XXI століття". Китайці інвестують в "чорний континент" мільярди доларів, там працює близько 800 китайських компаній, а товарообіг КНР з африканськими країнами за останні 10 років зріс майже вдесятеро і становить близько 100 мільярдів доларів.

На думку експертів, діяльність Китаю в Африці є частиною його "роботи з перетворення на світову супердержаву". "Тільки Євросоюз і США можуть похвалитися ще більшими об'ємами торгівлі з Африкою", - зазначило британське видання Independent.

На думку фахівців, часто економічні інтереси Китаю вступають в суперечність з політичною ситуацією в деяких африканських країнах.

Наприклад, нещодавно у Гвінеї хунта відкрила вогонь по демонстрантах, загинули близько 150 людей, по країні прокотилася хвиля насильства і грабежів, а Китай, не звертаючи уваги на подібні події, заявив про намір укласти з гвінейським режимом операції з покупки нафти і корисних копалин на суму близько 4,3 млрд фунтів стерлінгів.

Тому багато аналітиків звертають увагу, що вигідними операціями Китай мимоволі підтримує уряди, що є ізгоями світової спільноти. На думку Яна Тейлора, експерта південноафриканського Університету міжнародних відносин, існуюча тенденція "перетворює Китай на китайську корпорацію, що діє в африканських країнах". Ця суперечність, за його словами, виникла через "непослідовну" політику Пекіна.

"Єдиної політики Китаю в Африці не існує, це - суміш часто суперечливих дій і впливів, які можуть співпадати, а можуть і не співпадати з офіційною політикою КНР", - переконаний Ян Тейлор.

Але зростання китайських інвестицій в Африці і заяви китайських лідерів про намір збільшити допомогу африканським країнам, що розвиваються, примушують експертів замислитися про вплив, який КНР може чинити на "чорний континент".

Читайте також:

Китай став лідером на світовому автомобільному ринку

Росія, Китай і Франція організували таємний заколот проти долара

Китай збудував точну копію Пентагону

Обама: XXI сторіччя визначатимуть Китай та США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: