Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЄС запланував нові зміни для подорожей Шенгеном з візами

За словами єврокомісара, нові зміни не тільки підвищать рівень безпеки, а й пришвидшать прикордонні перевірки.

Європейська комісія пропонує модернізувати візову інформаційну систему для прохачів та власників шенгенських віз з метою зміцнення зовнішньої та внутрішньої безпеки у зв'язку з міграційними ризиками та терористичними загрозами. 

Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії, передає УНІАН.

Зокрема, пропонується модернізувати візову інформаційну систему - базу даних, яка містить інформацію про осіб, які роблять заявки на отримання шенгенських віз.

Зміни дозволять проводити більш ретельні перевірки анкетних даних прохачів на отримання візи, усунути прогалини щодо інформаційної безпеки через кращий обмін інформацією між країнами-членами ЄС, а також забезпечити повну сумісність інших баз даних Євросоюзу.

ВідеоЄвропа погрожує сказати українському безвізу "прощавай" - наслідки антикорупційного скандалу

Комісар ЄС з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос з цього приводу заявив: "Кожного року мільйони осіб, які не є громадянами країн Європейського Союзу, в'їжджають в ЄС з візами, перебувають короткий або довший період. З оновленням візової інформаційної системи ми усунемо "сліпі плями" у наших інформаційних системах і надамо візовим органам та прикордонникам інформацію, яку вони потребують, щоб виконувати роботу належним чином".

Єврокомісар також наголосив, що завдяки покращеному обміну інформацією між базами країн ЄС прикордонні перевірки пришвидшаться.

"Прикордонники будуть здатними швидко визначати, чи довгострокова віза або дозвіл на проживання є дійсними, чи особа, яка пред’являє необхідний документ, є законним його власником, і чи становить особа загрозу внутрішній безпеці країн-членів. Це зробить прикордонні перевірки легшими, швидшими і більш безпечними, одночасно зміцнюючи безпеку шенгенської зони", - заявив єврокомісар.

Як відомо, з 11 червня 2017 року українці з туристичною метою мають право подорожувати до ЄС без віз на період не більше 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. У разі, якщо необхідно перебувати в ЄС триваліший час, понад 90 днів, українцям необхідно буде оформлювати візу. Якщо українці матимуть намір легально влаштуватися на роботу в країнах-членах ЄС, вони також повинні робити запит на отримання візи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції