ЮКОС арештував землю в центрі Парижа, яку викупив Кремль для РПЦ

Ділянку загальною площею 4,7 тис. кв. м. в самому центрі Парижа придбало у 2010 році Управління справами президента РФ.

Екс-акціонери російської компанії ЮКОС наклали арешт на ділянку землі в Парижі, яку купило Управління справами президента РФ. На ньому Росія зводить православний центр вартістю 90 мільйонів євро. Про це повідомляє видання РБК.

Але, попри на арешт колишніх російських акціонерів, паризький суд надав об'єкту дипломатичний імунітет, що дозволяє Кремлю далі продовжувати будівництво.

У червні 2015 року кіпрська компанія Hulley Enterprises, яка володіла більшістю акцій ЮКОС, наклала арешт на землю в Парижі. Арешт передбачає заборону на продаж землі, але будівництва на ньому чого-небудь це не стосується. Компанія також намагалася заборонити будівництво, але в липні паризький суд відхилив і це клопотання, пояснивши, що ділянка недоторкана через дипломатичний імунітет.

Як повідомляє видання, ділянку загальною площею 4,7 тис. кв. м. у самому центрі Парижа, придбало у 2010 році Управління справами президента РФ за 70 млн євро. Саме там Росія будує православний хрестово-купольний храм, семінарію, бібліотеку, культурний центр і російсько-французьку школу. Проект створив французький архітектор Жан-Мішель Вільмотт, а за будівництво відповідає французька будівельна компанія Буге Батьмен.

Весь проект бере фінансування з федерального бюджету РФ. В цілому, будівництво храму в Парижі Росії обійдеться в 160 млн євро.

З наданої інформації зі слухань у суді, стало відомо, що на боці Росії активно виступав державний прокурор Франції, який заявив, що проект не має жодної комерційної вигоди, а передбачає тільки культурну та освітню мету, що є дипломатичною місією.

У підсумку, паризький суд зобов'язав кіпрську компанію виплатити 15 тисяч євро Росії і компанії Буге, як відшкодування на судові витрати.

Як відомо, 28 липня 2014 року Третейський суд в Гаазі постановив, що РФ повинна виплатити акціонерам ЮКОСа 50 мільярдів доларів в якості компенсації.

Також до основної суми компенсації, Європейський суд з прав людини постановив виплатити колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС ще близько двох мільярдів євро в якості компенсації за їх скаргою проти Росії. Зауважимо, всього суд тривав близько 10 років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: