Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МАУ припиняє прямі регулярні рейси між Києвом і Алмати

У грудні 2018 року МАУ припинила виконувати власні рейси в Нур-Султана: накопичені за 2016-2018 роках збитки на цьому маршруті досягли $7,28 млн.

Від 27 жовтня 2019 року авіакомпанія "Міжнародні Авіалінії України" припиняє прямі регулярні рейси між Києвом і Алмати (Казахстан), повідомляє "Interfax-Ukraine" з посиланням на пресслужбу авіакомпанії.

"Рішення припинити польоти прийнято у зв'язку з негативною рентабельністю рейсу, викликаної необхідністю облітати територію Російської Федерації. Заборона використання повітряного простору РФ для українських перевізників призвів до значного збільшення тривалості рейсу Київ - Алмати - від 5 годин 20 хв. до 6 ч. 35 хв. - і, відповідно, додаткових витрат, покрити які не представляється можливим навіть з урахуванням ефекту від транзитних перевезень", - йдеться в тексті повідомлення авіакомпанії.

При цьому МАУ зберігає код-шерінгову угоду з авіакомпанією Air Astana на маршрутах у Нур-Султан (раніше - Астана) і Алмати. Однак у компанії підкреслюють, що розклад код-шерінгових рейсів між Києвом і Алмати дозволить зберегти лише частину транзитних можливостей, а закриття власного рейсу порушує хабовую модель авіакомпанії і є вимушеною мірою, покликаної повернути компанію в зону прибутковості.

"Рішення це вимушене і логічне. Воно пов'язане з труднощами в реалізації хабовой моделі, які були неодноразово озвучені раніше. Втрати понад $7 млн не дозволяють нам надалі виконувати збитковий рейс", - зазначив президент МАУ Євген Дихне.

Протягом 2013-2019 рр. МАУ виконала 2,12 тис. рейсів за маршрутом Київ - Алмати - Київ, доставила 528,5 тис. пасажирів та 3,6 тис. тонн вантажів і пошти, а також забезпечила міжнародному аеропорту "Бориспіль" (Київ) додатковий транзитний потік в 380 тис. пасажирів.

Нагадаємо, уряд Казахастану планує ввести туристичний податок для іноземних громадян. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції