В Ізраїлі біля Стіни Плачу знайшли глечик з золотом

Дата публікації
Перегляди
1739
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Ізраїлі біля Стіни Плачу знайшли глечик з золотом

Фото: Israel Antiquities Authority. Facebook

Глечик, який знайшли археологи, містив золоті монети ісламського періоду.

Археологи біля Стіни Плачу в Єрусалимі вели розкопки напередодні будівництва підземного переходу. В результаті вони виявили невеликий глиняний посуд з чотирма монетами, виготовленими з чистого золота.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Примітно, що невеликий глечик археологи виявили ще кілька тижнів тому, але відклали його в бік для подальшого вивчення. Тільки після завершення основного етапу розкопок вони повернулися до цієї знахідки і вирішили розглянути її уважніше.

"Мені в руку впали з нього чотири блискучі золоті монети, - згадує керівник розкопок Девід Геллман. - Я вперше в своїй кар'єрі археолога виявив золото, і це неймовірно цікаво".

Вік монет перевищує тисячу років. За словами Роберта Кула, експерта з монет в Управлінні старовини Ізраїлю, знайдена "валюта" датується періодом великих геополітичних змін у цьому регіоні. У той час контроль над цими територіями перейшов від сунітського халіфату Аббасидів, столицею якого був Багдад, в руки його шиїтських суперників - династії Фатімідів з Північної Африки.

"Монети, знайдені в глечику, майже ідеально відображають ці історичні події, - каже Кул. - Так, два золотих динари були викарбувані в Рамлі під час правління халіфа аль-Муті (946-974 рр. н.е.) і його регіонального губернатора Абу Алі аль-Касима ібн аль-Іхшіда Унуджура (946-961 рр. н. е.)".

Дві інші золоті монети були викарбувані в Каїрі правителем Фатімідів аль-Муїззом (953-975 рр. н.е.) і його наступником аль-Азізом (975-996 рр. н.е.).

Фото: Israel Antiquities Authority. Facebook

За словами експерта, за останні пів століття - це перша схованка з монетами такого роду, виявлена в Старому місті Єрусалиму. Останній раз відразу п'ять скарбів з монетами і коштовностями були знайдені тут 1967 року.

"Чотири динари були значною сумою грошей для більшої частини населення, що жило в той час у важких умовах, - продовжує Роберт Кул. - Це було як одна місячна зарплата дрібного чиновника або чотиримісячна зарплата простого робітника. Порівняно з цими людьми невелика жменька багатих чиновників і купців в місті заробляла величезні суми і зуміла накопичити величезні статки ".

Нагадуємо, що у Словаччині турист під деревом знайшов скарб срібних монет.  

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1739
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація