Аналіз слини покаже, коли час негайно іти у відпустку

Аналіз слини покаже, коли час негайно іти у відпустку

Вчені навчилися визначати ступінь втоми

Хронічний стрес і синдром емоційного вигоряння можна визначити за рівнем гормону кортизолу. Однаково шкідливий як занадто низький, так і занадто високий.

Вчені знайшли спосіб швидко визначати ступінь втоми. Дослідники з Монреальського Університету в Канаді з'ясували, що за аналізом слини або крові можна визначити, коли людина перебуває на межі емоційного вигоряння.

Напруга і втома, пов'язана з роботою, не тільки доставляє людині багато страждань, але й може призвести згодом до різних психічних і фізичних захворювань.

За даними Міжнародної організації праці, близько 10% мешканців Європи і Північної Америки страждають на синдром емоційного вигоряння, депресію або тривогу, пов'язані з умовами роботи.

"Ми припустили, що здорові працівники з хронічним стресом і помірно-вираженими симптомами вигоряння повинні мати порушення гормональної регуляції і більш низький рівень гормону кортизолу, тобто зміни, характерні для вигоряння", - пояснив Роберт-Поль Жюстер, один з авторів дослідження.

Кортизол виділяється в організмі при стресі, а також у нормальних умовах, для підтримки добового ритму. У людей, які страждають на депресію, рівень кортизолу зазвичай високий, тоді як за емоційного вигоряння рівень гормону знижується. Для фізичного і психічного здоров'я шкідливий як занадто низький, так і занадто високий рівень кортизолу.

Хронічний стрес і порушення обміну кортизолу викликають ефект доміно в різних системах організму. Так зване "аллостатичне навантаження" при хронічному стресі призводить до зношування організму, підвищуючи ризик цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, порушуючи роботу імунної системи.

Так що іноді терміново піти у відпустку - це фактично міра інтенсивної терапії для організму.
А оперативно визначити коливання рівня кортизолу можна за допомогою експрес-аналізу слини.

Людям, які страждають на емоційне вигоряння, нерідко також призначають антидепресанти, які знижують рівень кортизолу. Однак якщо рівень цього гормону був спочатку низький, то лікування буде неефективним і навіть шкідливим.

Читайте також:

Щоб бути щасливим, слід їздити у відпустку чотири рази на рік

Хірурги навчилися лікувати від депресії

Медики порадили 5 простих способів перемогти безсоння

Жінкам сваритися корисно, а чоловікам - шкідливо

Повʼязані теми:

Наступна публікація