Чим небезпечне недосипання: вчені знайшли ще один шкідливий ефект

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водний баланс залежить від кількості гормону вазопресину, який організм вивільняє під час сну. 

Вчені Університету штату Пенсильванія провели дослідження, у якому виявили, що сон, який триває менше шести годин, може спричинити зневоднення організму.

Про це пише Science Alert.

Нове дослідження доводить, що сон, що триває шість або менше годин, призводить до порушення водного балансу.

Дослідники виявили, що люди, які страждали на недосипання, мали концентрованішу сечу і на 16-59% вищу ймовірність зневоднення, порівняно з дорослими, які регулярно спали більше шести годин.

Вчені розповідають, що організм протягом дня і ночі вивільняє гормон вазопресин, який контролює кількість рідини у тілі під час сну.

"Вазопресин вивільняється як на перших стадіях, так і пізніше під час циклу сну. Якщо ви прокидаєтеся раніше, то можете пропустити момент, коли вивільняється більше цього гормону. Через це відбувається порушення водного балансу", - пояснюють вчені.

Нестача води в організмі може спричинити поганий настрій, погіршити роботу нирок тощо. Тому науковці радять починати день зі склянки води і пити рідину впродовж дня.

Серед інших шкідливих ефектів вчені називають провали у пам'яті. Через недосипання людина не здатна перетворити більшість подій на спогади. 

Вчені не радять спати менше 6 годин, бо це може призвести до онкологічних захворювань, зокрема раку кишківника, грудей та простати.

Нагадаємо, дослідження американських лікарів встановило, що регулярні недосипання підвищують ризик смерті через інсульт у людей із серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом. 

ВідеоБезсонні ночі можуть призвести до самотності - американські науковці

Люди, які мало сплять, приречені на самотність! Такий висновок зробили науковці Каліфорнійського університету в Берклі. І навіть переконують: самотністю від недосипання можна заразитися! Як це - дивіться просто зараз. 

Безсонні ночі можуть призвести до самотності - американські науковці

Залиште свій коментар

Вибір редакції