Книзі Гіннеса – 55 років: рекорди на межі фантастики

Книзі Гіннеса – 55 років: рекорди на межі фантастики

Щоб потрапити до книги рекордів, люди роблять найдивніші речі

У 1955 році у Британії вийшов перший примірник Книги рекордів Гіннеса. Тепер з неї можна дізнатися про найтриваліший статевий акт чи монету номіналом в мільйон доларів.

27 серпня виповнилося 55 років з того дня, як у Великобританії вийшов перший примірник Книги рекордів Гіннеса – щорічної збірки видатних досягнень людства, світових рекордів, унікальних явищ і курйозів природи.

Книга отримала свою назву на честь відомої ірландської пивоварної компанії "Артур Гіннес, син і К". Ідея створення книги належить виконавчому директору цієї компанії Х'ю Біверу, який одного разу ввечері після полювання (це було в 1951 році) узяв участь в суперечці з друзями, чи є ржанка найшвидшою пернатої дичиною в Європі.

Подібні запитання нерідко задавалися відвідувачами пабів, які часто обговорювали за кухлем пива цікаві події, рекорди, спортивні досягнення і дива. І тоді Х'ю Біверу спало на думку, що непогано було б мати книгу, в якій можна знайти відповіді на питання "Хто найшвидший?", "Хто найбагатший?" тощо.

Перша Книга рекордів вийшла у світ в Лондоні 27 серпня 1955 тиражем у кілька тисяч примірників. Спочатку книгу планувалося видавати невеликим накладом спеціально для власників пабів. Але її успіх був приголомшливим, і до Різдва вона стала бестселером № 1.

У листопаді 1974 року книга завоювала власне місце у "Книзі рекордів Гіннеса" як найпопулярніша книга в історії видавничої справи: було розпродано 23,9 млн екземплярів. У 1984 році було продано 50 млн книг, у 1994-му - 75 млн примірників.

Зараз продається більше 100 млн екземплярів "Книги рекордів Гіннеса" більш ніж у 100 країнах і на 37 мовах.

Найдивніші рекорди, і як потрапити до Книги рекордів Гіннеса

Найтриваліший статевий акт тривав 15 годин. Рекордісти - кінозірка Мей Вест і її коханець Тед. Однак абсолютний рекорд серед живих істот належить парочці гримучих змій (Crotalus L.), які займалися сексом 23 години 15 хвилин.

5-річна перуанка Ліна Медіна в 1936 році народила за допомогою кесаревого розтину хлопчика. Англієць Шон Стюарт в 1998 році став батьком у віці 12 років. У 1996-му Арселі Ке, якій було 63 роки і 9 місяців, народила дочку. У 93 роки і 10 місяців батьком хлопчика став Лез Коллі (1898 - 1998).

У серпні 2010-го британський співак Джеймс Блант дав концерт на абсолютно рекордній висоті. Але для цього він не став штурмувати вершину Евересту, а просто заспівав для вузького кола осіб, перебуваючи в літаку, який піднявся на висоту 12,8 км.

У липні в Сінгапурі співробітники компанії "АВН Сінгапур" пробили поспіль по одним і тим же воротам 364 пенальті і забили 136 голів.

Під час перегонів у Нортгемптонширі (Великобританія) у липні 1977 року сталася катастрофа, і гонщику Давиду Перлі довелося гасити швидкість з 173 до 0 км/год на відрізку довжиною всього 66 см. Через жахливе перенавантаження він отримав 29 переломів і 3 вивиха, його серце зупинялося 6 разів.

Найбільш важка золота монета в світі - "Золотий кленовий лист" номіналом в один мільйон канадських доларів (968,6 тисяч доларів США). Її вага становить 100 кілограмів, діаметр - 53 сантиметри, а товщина - 3 сантиметри. Вона зроблена з золота вищої проби - 999,99/1000.

Офіційний світовий рекорд зі швидкісного друкування на механічній клавіатурі для комп'ютера становить 158 слів на хвилину. Цей рекорд був побитий в березні 2010 року під час неофіційного чемпіонату мешканцям міста Ітака (штат Нью-Йорк). Йому вдалося за одну хвилину набрати 163 слова.

Для того, щоб потрапити до "Книги рекордів Гіннеса", спочатку потрібно зареєструватися на сайті www.guinnessworldrecords.com.

Після входу в систему можна подати заявку, натиснувши кнопку "Встановити рекорд". При цьому творці сайту пропонують на вибір два варіанти: стандартна заявка (довгий шлях) - вона безкоштовна, її перевірка і оформлення займають від 4 до 6 тижнів, а також прискорена форма заявки, яка передбачає отримання відповіді протягом 3 робочих днів.

Одразу після заповнення форми заявки надсилається підтвердження її одержання через електронну пошту. В наступному електронному листі комісія "Книги рекордів Гіннеса" висловлює своє рішення.

Для підтвердження рекорду необхідно надіслати у комісію всі свідоцтва встановленого рекорду в одній упаковці. У разі успіху комісією буде надіслано лист і сертифікат Guinness World Records, що підтверджує встановлений рекорд. Ті, хто потрапляють на сторінки світової "Книги рекордів Гіннеса", жодної матеріального винагороди не отримують.

Читайте також:

Українець пішки пройшов тисячі кілометрів від Севастополя до Владивостока

Складено рейтинг людей з неймовірними здібностями

Найменша людина світу раптово померла у віці 21 року

Українця позбавили звання найвищої людини в світі

Повʼязані теми:

Наступна публікація