Корисні копалини тепер добуватимуть на Місяці

Цим буде займатися приватна компанія Moon Express.

Влада Сполучених Штатів 3 серпня вперше в історії дозволила приватній компанії здійснити політ на Місяць.

Moon Express планує доставити космічний апарат на поверхню Місяця вже в 2017 році, а через деякий час – почати видобувати тут корисні копалини. Про це повідомляє видання Meduza.

В Moon Express вважають, що Місяць – це восьмий континент Землі, а також її майбутнє. В кінцевому варіанті компанія хоче добувати тут не лише корисні копалини, але й воду, яка міститься у вигляді льоду більше ніж у сорока кратерах супутника землі. На думку засновників компанії, вже через 15 років Місяць стане важливою частиною економіки нашої планети, а в майбутньому, можливо, тут зможуть жити люди.

Варто зазначити, що до цього часу приватні компанії обмежувалися орбітою Землі і запускали супутники. Дослідницькі проекти з освоєння космосу дозволялися лише державним космічним агентствам. Їхня діяльність регулюється міжнародним  договором, згідно з яким на супутнику Землі забороняється поширювати зброю та державний суверенітет.

Проблема полягає в тому, що цей договір не поширюється на приватні компанії. Держоргани можуть регулювати що саме полетить на Місяць, але не можуть впливати на те, що робитиме тут приватний місяцехід. В Moon Express, своєю чергою, пообіцяли повідомляти владу США про будь-які дії на супутнику Землі.

"Не будемо їздити на задньому колесі слідами Ніла Армстронга", - жартує засновник компанії Роберт Річардс.

Корисне навантаження ракети повинне складати 500 кг, а Moon Express планує доставити на Місяць велосипед МХ-1. Його вага приблизно становить 10 кг і на борту будуть прилади для проведення наукових експериментів. 

Нагадаємо, астронавти назвали 20 місць для життя поза нашою сонячною системою. Ці планети можуть претендувати на роль "другої Землі". 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: