Моногамні креветки вночі вбивають потенційних коханців-конкурентів

Зоологи зі Швейцарії провели експеримент, в результаті якого встановили, що моногамні креветки вночі вбивають потенційних коханців-конкурентів, які намагаються розбити пару.

Зоологи зі Швейцарії провели експеримент, в результаті якого встановили, що моногамні креветки вночі вбивають потенційних коханців-конкурентів, які намагаються розбити пару.

Креветки-чистильники пильно охороняють моногамні відносин. Якщо на їх ділянці з'являється чужак, який може ненароком розбавити генотип потомства пари своїми генами, його намагатимуться "прибрати" під час чергової нічної линьки.

Креветки-чистильники з роду Lysmata живуть тим, що збирають паразитів зі шкіри і луски риб. Але вони не нишпорять по морю в пошуках клієнтів - риби самі приходять до них.

Креветки тримають щось на зразок станцій техобслуговування або автомийок, і риби добре знають розташування місць, де їм завжди нададуть санітарно-гігієнічну допомогу.

Цікаво, однак, що кожен такий косметичний кабінет завжди утримують тільки пара креветок.

Читайте: Носорог пролетів 160 км догори дригом, прив’язаний до вертольота

Як з'ясували зоологи з Базельського університету, господарі "авто мийки" проганяють або просто винищують родичів, які виявляють бажання приєднатися до них.

Але в даному випадку мова йде не про конкуренцію за клієнтуру, а про конкуренцію за потомство.

Креветки є гермафродитами, але виробництво жіночих статевих клітин - набагато більш витратний з енергетичної точки зору процес.

Крім того, якщо метою кожного організму є проштовхування своїх генів в наступне покоління, то при наявності вибору, куди вигідніше виробляти сперматозоїди, тому що так можна запліднити безліч яєць.

При цьому креветкам властиві моногамні відносини. І коли дві креветки починають жити одне з одним (а саме такі сімейні пари і тримають санітарно-гігієнічний "бізнес"), то кожна з них починає продукувати більше яйцеклітин.

Але ідилію моногамії можна легко зруйнувати, варто лише з'явитися чужаку зі своїми сперматозоїдами. І як тільки креветок на ділянці стає більше двох, починається справжня "бійка".

Винищення коханців-конкурентів відбувається вночі, і як раз під час линьки. Логічно, що в такій нервовій обстановці всі будуть намагатися линяти якомога рідше і по можливості пропускати вперед іншого, відзначають вчені.

Водночас, вдень ​​креветки абсолютно неагресивні і не звертають ніякої уваги одне на одного.

Якщо в компанії з'являється "третій зайвий", гине зазвичай найменша особина.

Автори дослідження зауважують, що кровожерливість креветки можуть виявити лише в обмеженому просторі експериментального акваріума.

У морі ж, за словами вчених, події можуть розвиватися не настільки драматично: швидше за все, невдачливі коханці просто рятуються втечею з "будинку" сімейної пари.

Читайте також:

У Західній Африці масово вимирають тварини

Чайка на льоту осідлала кремезного орла (фото)

В українському селі живе відважний страус, який знає команду "Фас"

У США собакам заборонили гавкати довше 10 хвилин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: