На супутнику Сатурна знайшли ідеальний лижний курорт

На супутнику Сатурна знайшли ідеальний лижний курорт

Енцелад, супутник Сатурна / Фото: astronet.ru

Поверхню супутника Сатурна Енцелада, як показала зйомка із зонда Cassini, покрита крижаними кристалами, які чудово підійшли б для катання на лижах.

На одному з супутників Сатурна Енцеладі знайшли ідеальне місце для катання на лижах. Це показала зйомка зонду Cassini.

Про це повідомив доктор Пол Шенк з Інституту вивчення Місяця і планет в Х'юстоні, США.

Зонд Cassini в 2005 році виявив на Енцеладі струмені з частинок водяного льоду і пари, які викидаються в космічний простір з паралельних тріщин поблизу південного полюса - так званих "тигрових смуг".

"Раніше ми опублікували роботу, у якій показали, що речовина, викинуте з тріщини на Енцеладі, покриває поверхню місяців Сатурна. Тепер ми виявили дві лінії доказів, що товсті шари цих відкладень покривають поверхню самого Енцелада", - сказав Шенк.

До такого висновку він прийшов після зіставлення отриманих з Cassini даних про товщину шару поверхневих відкладень на всій поверхні супутника і про колірні її властивості.

Картування цих відкладень показало, що викиди льоду і пари на Енцеладі тривають тисячі років, а можливо і десятки мільйонів, що цілком достатньо, щоб покрити його поверхню товстим шаром крижаних кристалів.

У 2010 році німецькі вчені Саша Кемпф і Юрген Шмідт передбачили, що найбільш сильне накопичення льоду має відбуватися вздовж двох широт на протилежних сторонах супутника. На колірній карті, підготовленій Шенком і його колегами, виявилися дві смуги блакитного матеріалу, розташованого якраз вздовж цих широт.

Для підтвердження присутності "снігу" на поверхні Енцелада вчені вивчили знімки високої роздільної здатності (до 12 метрів). На них виявилися незвичайно згладжені форми рельєфу, під якими проглядали "примарні" геологічні структури - поховані під відкладами кратери і розломи. Ці дані, а також вимірювання крутизни і висоти схилів показали, що на поверхні дійсно присутні шар з сипкого матеріалу, що покриває твердий кристалічний лід.

За словами Шенка, сніг Енцелада все-таки досить сильно відрізняється від земного - він складається з крижаних часток, дрібніших, ніж частки тальку.

"Це може бути найкращий сніг, про який міг би мріяти лижник", - відзначив учений.

Астроном говорить, що постійний снігопад з крихітних кристалів був би непомітний для нашого ока.

Нагадаємо, у червні на іншому супутнику Сатурна Енцеладі знайшли солону воду, в якій може бути життя.

Читайте також:

NASA запустило в космос два місячних зонда-близнюка

NASA опублікувало унікальне фото двох місяців Сатурна

Доповідь NASA: інопланетяни можуть знищити людство, щоб врятувати Землю

NASA зняли в космосі "знак оклику", намальований галактиками

Повʼязані теми:

Наступна публікація