NASA зняли в космосі "знак оклику", намальований галактиками

NASA оприлюднило фотографії галактик, які формою нагадують знак оклику, та планетарної туманності у вигляді намиста.

Фахівці NASA, що працюють з орбітальними телескопами "Хаббл" і "Чандра", оприлюднили знімок космічного "знаку оклику" з двох галактик, що зливаються, а також фотографію сяючого "намиста" - планетарної туманності.

Галактика VV 340 в сузір'ї Візничого, відома також як Arp 302 і UGC 9618, розташована на відстані 450 мільйонів світлових років від Землі і складається насправді з двох галактик. Одну з них - VV 340A (або "північну") з Землі видно з ребра, й вона схожа на паличку знаку оклику, а VV 340B ("південну") можна побачити з плоскої сторони у вигляді точки.

Через кілька мільйонів років ці галактики зіллються в одну, як це, на думку вчених, станеться і з нашою галактикою, яка через кілька мільярдів років зіллється з туманністю Андромеди.

Варто зазначити, що знімок, опублікований у четвер, 11 серпня, на сайті NASA, отриманий в рамках програми дослідження одного з типів зоряних систем - яскравих інфрачервоних галактик.

Планетарна туманність "Намисто"
NASA
Планетарна туманність "Намисто"
В ході цього проекту космічні телескопи - оптичний "Хаббл", рентгенівський "Чандра", інфрачервоний "Спітцер" і ультрафіолетовий GALEX (Galaxy Evolution Explorer), а також наземні телескопи ведуть спільні зйомки і об'єднують отримані дані. Всього планується досліджувати близько 200 таких галактик, щоб зрозуміти, чому вони так сильно випромінюють в інфрачервоному діапазоні - в сотні разів більше, ніж інші галактики.

Спостереження VV 340 с допомогою "Чандри" і "Спітцера" дозволили вченим встановити, що "північна" галактика, як і "південна", приховує в собі швидко зростаючі надмасивні чорні діри, а спостереження з "Хаббла" і GALEX показали, що у "південній" галактиці йдуть інтенсивні процеси утворення нових зірок.

Команда, що працює з телескопом "Хаббл", в четвер також опублікувала фотографії недавно відкритої планетарної туманності "Намисто" (PN G054.2-03.4), розташованої у 15 тисячах світлових років від Землі в сузір'ї Стріли. Вона виникла близько 10 тисяч років тому, коли один з компонентів подвійної зірки почав роздуватися і інший опинився всередині газової оболонки.

Перша зірка почала обертатися все швидше і швидше, поки газова оболонка не розтяглася на дистанцію в два світлових роки. Екваторіальна частина оболонки утворила кільце, на якому, як намисто на нитки, виявилися нанизані більш щільні скупчення газу.

Читайте також:

NASA опублікувало унікальне фото двох місяців Сатурна

Астрономи зняли на відео смерть комети, яка врізалася в Сонце

NASA оприлюднило відео найсильнішого за останні п'ять років спалаху на Сонці

Американський марсохід дістався величезного кратера Індевор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: