На супутнику Сатурна знайшли солону воду, в якій може бути життя

Наявність води і, відповідно, тепла, що оберігає рідину від замерзання, та молекул органічного походження вказує на вірогідність присутності на Енцеладі певних форм життя.

Сатурн_3
NASA
На супутнику Сатурна Енцелада знайшли океан солоної води
Під застиглою поверхнею шостого за величиною супутника Сатурна Енцелада приховується океан солоної води.

Таке відкриття зробили науковці на чолі з Франком Ростербергом з Університету німецького міста Гейдельберг, вивчивши знімки, зроблені приладами автоматичної міжпланетної станції NASA Cassini.

Наявність води і, відповідно, тепла, що оберігає рідину від замерзання, та молекул органічного походження вказує на вірогідність присутності на Енцеладі якихось форм життя, зазначають дослідники.

Зонд Cassini тричі зближувався з супутником Сатурна і в результаті зробив унікальні знімки гейзерів, що вивергаються на Енцеладі в районі довгих розломів, названих тигровими смугами.

На початку листопада 2009 року станція пройшла на відстані 100 км від супутника, потрапивши у фонтани кристалів льоду і водяної пари, що викидаються гейзерами.

За висновками науковців, вміст у гейзерах солі зростає у міру наближення до поверхні Енцелада. За висновками, це робить переконливішою гіпотезу про наявність води в рідкій формі під корою супутника.

З моменту відкриття гейзерів на Енцеладі у 2005 році науковці припускають, що джерелом водяної пари в їхніх викидах є підземний океан води. Дослідники не знають, чи йдеться про один гігантський або декілька резервуарів, що сполучаються один з одним.

Для утворення водяної пари потрібна поверхня води площею декілька сотень квадратних кілометрів. Гейзери, що вивергаються з усіх чотирьох розломів, однаково насичені солями. Значить, резервуар або резервуари мають бути достатньо великі, щоб охоплювати зону під усіма тигровими смугами.

Раніше Cassini виявив на покритому льодом супутнику Сатурна Реї розріджену атмосферу з кисню.

Місія Cassini-Нuygens (Гюйгенс) - спільний проект космічних агентств США, Європи та Італії з вивчення Сатурна. Космічний зонд Cassini, що несе апарат "Гюйгенс", було запущено у 1997 році. Він досяг орбіти планети 1 липня 2004 року.

"Гюйгенс" вивчив атмосферу і поверхню Титана, супутника Сатурну, а Cassini після відокремлення апарата продовжив вивчення планети. У 2008 році проект було перейменовано на Cassini Equinox ("Кассині Рівнодення").

Спочатку передбачалося, що станція завершить місію в 2008 році, проте терміни експедиції продовжувалися двічі - спочатку на 27 місяців, потім до 2017 року.

Читайте також:

Оприлюднено нову теорію про виникнення кілець Сатурна

Астрономи вперше зафіксували, як чорна діра поглинула гігантську зірку

На небезпечній відстані від Землі пронесеться гігантський астероїд

На Сонці стався потужний і неординарний за красою спалах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: