У Польщі заборонили виховувати дітей шльопками та ляпасами

У Польщі заборонили виховувати дітей шльопками та ляпасами

У Польщі заборонили шльопати дітей

У Польщі прийняли поправки до закону, які передбачають позбавлення батьківських прав за застосування сили у вихованні дітей.

У Польщі заборонили виховувати дітей, даючи їм шльопки та ляпаси.

З 1 серпня в країні набули чинності поправки до закону "Про боротьбу з насильством в сім'ї".

У разі порушення цієї норми, соціальний працівник у присутності співробітника поліції і представника служби охорони здоров'я може забрати дитину, а суд протягом 24-х годин прийняти рішення про позбавлення матері та батька батьківських прав.

Під час обговорення нового закону багато батьків стверджували, що не уявляють собі процес виховання без шльопків і ляпасів. Соціальні працівники виступають проти такого способу мислення, заявляючи, що діти заслуговують на таку ж пошану, як і дорослі. Фахівці відзначають, що колись тілесні покарання застосовувалися відносно дорослих, але з плином часу, такі заходи були визнані в суспільстві негідними.

Закон передбачає також захист жертв насильства від позбавлення даху над головою. Приміром, якщо раніше агресивного батька не можна було вигнати з квартири, власником якої він є, зараз така можливість існує.

Крім цього, у разі виникнення загрози життю або здоров'ю, дитина тепер може бути передана під опіку найближчим родичам. До цього дітей одразу ж відправляли в державні виховні установи.

В останні роки в Польщі різко виросла кількість випадків жорстокого поводження з дітьми. У 2008-му році таких інцидентів було 2,5 тисячі, а в 2009-му - вже 3,3 тисячі.

Читайте також:

У Франції заарештували батьків, у яких знайшли трупи 8 немовлят

Батьки поставили холодильник на сигналізацію, щоб син перестав красти їжу

У Вікторії Бекхем є "стілець покарання" для дітей

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація