Вчені з’ясували, що щастя шкодить психіці та скорочує життя

Вчені з’ясували, що щастя шкодить психіці та скорочує життя

Ілюстрація / Фото: Worldpressphoto

Вчені стверджують, що переповненість відчуттям щастя - це зло. Високий рівень переповненості цим відчуттям зводить людей з розуму і вони стають більш вразливими.

Вчені встановили, що щастя і навіть прагнення до нього - це погано, що це може нашкодити психіці, отруїти життя і навіть скоротити його тривалість.

Про це стверджують фахівці з Єльського університету в США, з американського Університету Денвера і з Єврейського університету в Єрусалимі.

Це підтверджує зібраний фактичний матеріал. Вчені з'ясували, що люди, яких у дитинстві характеризували як радісних і безтурботних, живуть в середньому менше, ніж їх більш похмурі товариші.

Переповненість відчуттям щастя - це проблема. Високий ступінь цього почуття зводить з розуму, люди стають більш безпечними і схильними до ризику. А за ризиком, як відомо, йдуть і неприємності, які можуть вплинути на тривалість життя.

Книги про те, як стати щасливим, теж приносять багато зла, стверджують вчені. Читачі набираються інформації і починають гонитву за щастям, в якій, швидше за все, раз по раз будуть терпіти невдачу, від чого стануть себе відчувати ще гірше, попереджають фахівці.

Інша проблема в тому, що відчуття щастя просто недоречне: часто його доводиться пригнічувати (наприклад, щоб не засмучувати нещасних друзів), і це приносить серйозний дискомфорт. Нарешті, якщо людина щаслива, то її вміння творчо мислити зменшується.

У зв'язку з усім цим вчені радять припинити хвилюватися про те, що люди повинні бути щасливі, це, насправді, і принесе справжнє щастя.

Читайте також:

Учені знайшли ген щастя

Британці вигадали 10 правил щастя

Справжнє щастя приходить лише після 70-ти років

Хірурги навчилися лікувати від депресії

Повʼязані теми:

Наступна публікація