Якби Шева забивав щохвилини, фанати у фан-зоні стали б інвалідами

Якби Шева забивав щохвилини, фанати у фан-зоні стали б інвалідами

Під час голів Шевченка у ворота шведів фани кричали на 112 Дб. / Фото: uefa.com

Після голів Шевченка у ворота шведів, фани кричали на 112 децибел, що можна порівняти із гуркітом гелікоптера.

Рівень звукового навантаження у фан-зоні під час матчу Україна – Швеція зашкалював, а на шумометрі встановлювалися ледь не максимальні позначки.

Так, журналісти газети "Київської" порівняли рівень шуму скандуючих фанів і з'ясували, що шведські вболівальники кричали як гуркіт грому, а українські – як гелікоптер, що злітає.

Якби Андрій Шевченко забивав кожну хвилину, 100 тисяч уболівальників, які були у фан-зоні на Майдані, пішли б звідти інвалідами слуху.

Зазначимо, після першого голу у ворота шведів шумометр зафіксував позначку в 109 децибел, другий гол і радість після закінчення матчу у критичні для людини 112 децибел.

Загалом середній рівень шуму в фан-зоні - не в моменти взяття воріт нашими футболістами, - шумометр фіксував на позначках 80-90 децибел.

Шкала рівня шуму
Згідно з правилами техніки безпеки на виробництві, працівникам фабрик і заводів категорично забороняють знаходитися в такому шумі (що перевищує 100 Дб – ред.) без індивідуальних засобів захисту - спеціальних навушників.

"Перебування в середовищі з таким рівнем шуму протягом тривалого часу (близько години) загрожує важкими наслідками для здоров'я", - розповіла отоларинголог Олена Лятачевська.

За її словами, такий шум може викликати пошкодження слухового нерва. Людина також може отримати так звану акустичну травму – втрату слуху, дзвін у вухах, запаморочення і біль у вусі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація