Землю осяяв найяскравіший Супермісяць за майже 70 років

Наступного разу побачити схоже явище можна буде аж 25 листопада 2034 року.

14 листопада земляни мають змогу побачити найбільший та найяскравіший Місяць за останні 68 років.

Супермісяць можна буде спостерігати, коли повний місяць наближається дуже близько до орбіти Землі. Місяць здаватиметься на 14 % більшим в діаметрі і на 30 % яскравішим. Супермісяць, який зійде 14 листопада, буде найвидовишнішим та найбільшим не тільки у цьому році, а й у сторіччі.

Як стверджують експерти, востаннє супутник Землі аж так близько підходив до планети у далекому січні 1948 року. Наступного разу побачити схоже явище можна буде аж 25 листопада 2034 року.

Подібне явище спостерігалося і протягом минулих років, наприклад, у 1974 та 2005. Можливо, саме цей ефект і спричиняє природні катаклізми, наприклад, у 1974 році циклон спустошив місто Дарвін в Австралії. А у 2005 за два тижні до появи Супермісяця в Індонезії від цунамі загинули сотні тисяч людей.

Назва Супермісяць у 1979 році була придумана астрологом Річардом Ноллом. На його думку, саме Супермісяць викликає екстремальні сили припливу, які стають особливо потужними у сяйві Місяця.

Нагадаємо, у ніч  із 29 на 30 серпня, у небі на всій Землі можна було спостерігати гігантський Місяць. Тожі диск супутника планети візуально збільшився на 10%. 

Reuters показав видовищні фото унікального Супермісяця. 

ВідеоСупермісяць у небі: люди зможуть спостерігати унікальне космічне явище

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: