"Аль-Джазіра" знімає фільм про підготовку терористів в Криму

Дата публікації
Перегляди
3467
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Аль-Джазіра" знімає фільм про підготовку терористів в Криму

Діяльність ваххабітів у Криму зацікавила арабський телеканал / Фото: Радіо Свобода

Перед знімальною групу поставили завдання показати проблему неминучості військових дій на території Криму.

Для арабського телеканалу "Аль-Джазіра" готуються знімати фільм про підготовку терористів в Криму.

Як дізналася газета "Сегодня", провокаційна стрічка - про сім'ю, в якому син перебуває під стеженням СБУ за зв'язки з екстремістами.

Про підготовку неоднозначного проект стало відомо від колишніх співробітників Ялтинської кіностудії, яким запропонували зняти документальний фільм про кримських екстреміст.

"Нас вразила поставлена перед знімальною групою мета: показати проблему неминучості військових дій на території Криму, повторення Косівського сценарію, можливих терактів, діяльності ваххабітів на півострові", - розповів голова громадянського комітету Великої Ялти Григорій Тараненко, якому передали сценарій.

Насторожили громаду й відверті фальсифікації, прописані в сценарії. Так, дізналися журналісти, в його копії вже готова канва сюжету "Син терориста" - про сім'ю, в якому за сином стежить СБУ, підозрюючи його у зв'язках з екстремістами. Під розділом міститься підпис: "Необхідно знайти хоча б схожу історію".

Цікавим виявилася і електронне листування київського тележурналіста Олега Сичова з ялтинським режисером, в якому той пропонує кримчанину зайнятися зйомками даного кіно: "Фільм знімаємо про кримських татар для телеканалу "Аль-Джазіра". Я підозрюю, що знімати 50% матеріалу доведеться постановочно. Так вийшло, що історії справжні, а герої – вигадані".

Ідею фільму тележурналіст також формулює цілком конкретно: "Війна рано чи пізно почнеться, а постраждають нещасні татари".

Касета з готовим фільмом, якщо вірити листуванню, 30 травня має бути в головному офісі "Аль-Джазіри" в Досі - столиці Катару.

Ялтинські кіношники від зйомок відмовилися, не бажаючи вплутуватися в скандальний проект. Однак стрічка з квітня створюється самим Олегом Сичовим і носитиме назву "Порохова бочка в центрі Європи".

Щоправда, журналіст запевнив, що робить це не на замовлення арабського каналу. "Наша продакшн-студія давно продає фільми, в тому числі й "Аль-Джазірі". Це особиста наша ідея", - наголосив він.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3467
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація