Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аваков розповів про ймовірний варіант розвитку ситуації на Донбасі

Міністр внутрішніх справ вважає, що деокупація українських територій не буде військовою операцією.

Поліція та Нацгвардія України готуються до звільнення Донбасу.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з делегацією Американської ради із зовнішньої політики (AFPC).

"Сьогодні ми розглядаємо декілька варіантів розвитку сценарію на сході. Ми розуміємо, що звільнення території Донбасу та відновлення контролю над східним кордоном буде поліцейською операцією з залученням миротворчих сил, а не військовою. Сили МВС - поліція та гвардія - готуються до цього варіанту", - наголосив він.

За словами Авакова, в Україні зростає довіра до органів системи МВС.

"Якщо в грудні 2013 року довіра до міліції була на рівні одного відсотка, то зараз рівень довіри до Нацполіції - 39,3%. У нас жодна політична партія не має таких показників, як Національна поліція. Нацгвардія має 52,6%, ДСНС - 50,5%. Ми фіксуємо зростання довіри до всіх інституцій, які у нас реформуються", - додав міністр.

Водночас глава МВС зазначив, що завдяки ефективній роботі Нацполіції в Україні зменшилась кількість убивств.

"Статистика вбивств є точною, труп неможливо заховати. Наприклад, 1997 року в Україні було 4,7 тисячі вбивств, 2013 року - 1,5 тисячі. Якщо порівняти з 2012 роком - вдвічі менше. Насправді феноменальні цифри. Особливо якщо говорити, що у нас війна. Ми бачимо ефективність роботи поліції на вулицях. Патрулювання, яке ми ввели 2,5 роки тому, дає свої плоди", - розповів він.

Окрім цього Аваков подякував уряду США за чітку позицію у протидії російській агресії.

"Ми розуміємо, що деякі європейські компанії співпрацюють з РФ попри офіційну позицію Брюсселю. Америка ж має дуже чітку позицію відносно російсько-українського конфлікту та підтримує Україну", - сказав міністр.

Своєю чергою керівник делегації Американської ради із зовнішньої політики Вільям Шнайдер-молодший відзначив динаміку процесу реформування сектору цивільної безпеки України, але наголосив на необхідності подальших послідовних змін на шляху боротьби з корупцією.

"Для того, аби просувати реформи, потрібно позбавитися від корупційних проявів. Ми бачимо багато зусиль з вашого боку щодо цього. І я хочу вам сказати, що у Вашингтоні це добре знають", - резюмував він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції