Авто лікарів позначать стікерами і дозволять безкоштовно паркуватись

За законом, який почне діяти з 2012 року, лікарі зможуть для своїх авто отримати спеціальну позначку, безкоштовно паркуватись і надавати першу допомогу в екстремальних умовах.

Верховна Рада надала автомобілям лікарів зі спеціальними розпізнавальними знаками право на безкоштовне паркування.

За відповідний законопроект проголосували 254 депутати при мінімально необхідних 226.

При цьому Рада визначила, що безкоштовне паркування в спеціально відведених для цього місцях здійснюється у разі обладнання автомобіля, яким керує медичний працівник, спеціальним розпізнавальним знаком установленого законодавством зразка - літерою "О".

Крім того, на автомобілі повинен бути розміщений спеціальний стікер з  і контактним телефоном медпрацівника, що керує ним.

Парламент також визначив, що власники спеціально відведених майданчиків для паркування повинні забезпечити й виділити на цих майданчиках місця для безкоштовного паркування автомобілів медпрацівників.

Рада вирішила, що форма, порядок і умови видачі спеціального стікера визначаються уповноваженим центральним органом виконавчої влади в сфері охорони здоров'я.

У першому читанні Рада підтримала пропозицію надати право всім медпрацівникам надавати потерпілим першу допомогу в екстремальних або невідкладних ситуаціях у разі, якщо медпрацівник перебуває на місці події.

Відповідно до нинішнього законодавства, першу допомогу в екстремальних ситуаціях мають право надавати працівники "швидкої допомоги" або найближчої лікувально-профілактичної установи. Рада встановила, що закон набуває чинності з 2012 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: