Безсимптомний коронавірус: який тест може його виявити

Безсимптомний коронавірус: який тест може його виявити

unsplash.com

Тест на антиген коронавірусу методом ІФА, який розробили українські вчені може діагностувати коронавірус на ранніх етапах.

В Україні наразі немає суворого нагляду за контактними з хворими на коронавірус та безсимптомними пацієнтами. Ефективний і надчутливий тест для ранньої діагностики - ІФА на антиген кожен має зробити, покладаючись на власну відповідальність.

Про це УНН розповів доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Володимир Широбоков.

"Раніше просто йшли на самоізоляцію, тепер я бачу, що у зв’язку з тим, що поширюваність дуже велика, то навряд чи при таких контактах у безсимптомних будуть вимагати самоізоляцію. Але треба, безумовно, зробити ранній тест. Ранній тест — це тест на антиген коронавірусу методом ІФА, який розробили наші українські вчені. Ці діагностуючі тести можна робити навіть в кінці інкубаційного періоду — і вже побачити коректний результат", - розповів науковець.

Як зазначає лікар, зараз 80% пацієнтів хворіють безсимптомно, а отже не знають, що вони хворі і можуть заразити інших. 

"У 80% COVID-19 перебігає або з дуже слабкими симптомами, або безсимптомно, і у таких випадках поширюваність хвороби може бути дуже велика. І такі випадки зустрічаються дуже часто. Ці люди потім йдуть і можуть дуже по-серйозному заражати інших", - пояснює професор.Нагадаємо, що у Закарпатській області медики, які лікують інфікованих коронавірусом людей, заявили про те, що перебіг хвороби змінився. Лікарі називають нові симптоми, які раніше не спостерігалися у пацієнтів, хворих на COVID-19.

Коронавірус в Україні: за останню добу захворіли понад 8 тисяч людей

Коронавірус в Україні: за останню добу захворіли понад 8 тисяч людей