Блискавка уразила чернігівських хлопчиків через "невчасну" смску

Дата публікації
Блискавка уразила чернігівських хлопчиків через "невчасну" смску

Життя хлопцям після удару блискавки врятували рибалки, що були неподалік

Хлопцям вдалося вижити дякуючи двом рибалкам, що були неподалік та реанімували їх.

На Чернігівщині двоє хлопчиків вижили після ураження блискавкою.

Як повідомляє ТСН, негода застала їх біля ставка, де ловили рибу. Останнє, що пам'ятають, це яскраве світло перед очима. А ще чоловіка й жінку, які рибалили поруч. Вони й урятували життя дітям.

Постраждалий Сергій Голованов розповів, що в той вечір не гриміло, не блискало і навіть дощ був слабким. Вони з другом вирішили піти порибалити. І клювало добре, наловили кожен по піввідра.

Аж раптом блимнуло і обидва хлопця одразу втратили свідомість. "Паралізувало обох", - пригадує Голованов.

Поруч ловили рибу дорослі - чоловік і жінка. Вони і врятували хлопцям життя, зробили штучне дихання та непрямий масаж легенів.

"Зразу я нічого не відчував ні руку, ні ніг. Загадали мені бігати, а ми слухалися їх", - розповів Сергій.

Хлопці не запам'ятали ні імен, ані адреси своїх рятівників. Але вже тепер, заочно, щиро дякують їм за спасіння.

Першу медичну допомогу на відмінно оцінив лікар-реаніматолог центральної райлікарні. Спочатку потерпілих поклали в палати інтенсивної терапії, але протримали їх там не більше 12 годин.

Рятувальники, які навідали хлопців у лікарні, подарували пацієнтам книжку з правилами поведінки у негоду. Блискавка влучила у хлопців у той самий момент, коли одному з них прийшла смска на мобільний телефон. Рятувальники радять під час грози взагалі не брати з собою телефон, або ж вимикати. Сидіти біля ставка також небезпечно.

"При попаданні блискавки у воду іде розтікання струму, і люди, які знаходяться біля водойми у радіусі 100 метрів можуть бути вражені блискавкою", - пояснив керівник служби цивільного захисту в Бахмацькому районі Андрій Лях.

Наступна публікація