Це не під силу навіть мені: керівник Укравтодору розповів, чому в Україні погані дороги

Славомір Новак наголосив, що вже з 1 січня наступного року "Укравтодор" матиме дорожній фонд і проведе децентралізацію.

На дороги в Україні не зважали протягом 25 років і щоб змінити ситуацію знадобиться багато часу.

Про це в інтерв'ю ВВС Україна розповів керівник "Укравтодору" Славомір Новак.

На запитання журналіста, наскільки в Україні погані дороги, Новак відповів: "Нелегко, відповідаючи на це запитання, сказати правду і при цьому залишатися коректним та чемним".

За його словами, основна проблема полягає у тому, що впродовж останніх 25 років на дороги загального користування не витрачали достатньо грошей.

"Це величезна мережа – 170 тисяч кілометрів. І "Укравтодор", який я зараз очолюю, відповідальний за усю цю мережу. Тому друга помилка, окрім браку грошей – те, що цю мережу не децентралізували. Через що дороги неможливо якісно обслуговувати", – заявив він.

Керівник "Укравтодору" вважає, що ніде у світі немає місця, де би хтось відповідав за таку величезну мережу з одного місця. "Це не під силу навіть такому генієві як я - жартую, звісно", – сказав він.

Новак наголосив, що вже з 1 січня наступного року "Укравтодор" матиме дорожній фонд і проведе децентралізацію.

"Як наслідок, я відповідатиму лише за 50 тисяч кілометрів доріг. Для прикладу, із 300 тисяч кілометрів доріг у Польщі уряд відповідає лише за 90 тисяч. За решту – влада на місцях. У цьому основний сенс децентралізації – не лише передача грошей, але й функцій менеджменту та відповідальності на місця", – зазначив Новак.

Нагадаємо, одеську трасу перетворять на швидкісний хай-вей. "Укравтодор" планує будівництво нової магістралі, яка з'єднає Одесу та польське місто Гданськ. Швидкісна автомагістраль буде стратегічним коридором у рамках трансєвропейської системи між Балтійським і Чорним морями та допоможе в розвитку економіки України. 

Залиште свій коментар