Дніпро через рибалок стає річкою без риби

Дата публікації
Перегляди
4075
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дніпро через рибалок стає річкою без риби

Риба в українських водоймах вже не здатна самостійно відтворюватися / Фото: ukurier.gov.ua

У нього запустили кілька тон молодняку, проте це все ж – крапля в морі. 

Рівно сто тисяч мальків стерляді, щуки, товстолобика та коропа сьогодні випустили у Київське море. Так влада намагається хоч якось відновити рибні запаси Дніпра, бо виловлюють тисячами тонн і риба просто не в змозі самостійно відтворюватися.

Водій Микола вже 40 років зариблює Дніпро. Він переконує, цей молодняк виживе до весни і дасть міцне потомство, йдеться у сюжеті ТСН.

Риба в українських водоймах вже не здатна самостійно відтворюватися. Виловлюють більше, ніж народжується, зазначає голова Держрибагенства України Віктор Дроник. Тому з кожним роком мальків у річки України випускають дедалі більше.

"Виходимо на 26 мільйонів екземплярів водних ресурсів, минулого року це було біля 17-ти", - каже Віктор Дроник.

Особлива надія - на рідкісні види риб, стерлядь, осетрових, пеленгаса та белугу. Ще років 60-70 цієї риби у Дніпрі було повно, сьогодні майже не залишилося. Мальків привезли на Київське море з розплідників Херсонської області.

Коштує таке добро недешево. Затятий рибалка голова Київської ОДА готовий шукати гроші на рибку у бюджеті: "Ми обов'язково заплануємо в бюджеті 1,5 -2 мільйонів на розведення ось таких цінних порід риби", - обіцяє голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк.

Кожна з цих рибин уже до літа набере по півкіла живої маси. Але якщо її не з'їсть щука, не зловлять рибалки чи не розчавить кригою навесні.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4075
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація