До України завезли 16 тонн небезпечних кабачків

До України завезли 16 тонн небезпечних кабачків

До України завезли 16 тонн небезпечних кабачків

Фото: Держпродспожислужба

Результати дослідження показали, що у кабачків - надто високий рівень вмісту нітратів.

До України з Туреччини завезли 16 тонн свіжих кабачків, які становлять небезпеку для здоров'я. У двох партіях імпортованих продуктів виявили високий рівень нітратів. 

Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.

"Південним міжрегіональним головним управлінням Держпродспоживслужби на державному кордоні при здійсненні  державного контролю вантажів, що прибули з Республіки Туреччина виявлено невідповідність двох партій вантажу кабачків свіжих", - йдеться у повідомленні. 

Так, згідно з експертним висновком від 25.11.2021 р., кабачки свіжі вагою 15 900 кг за фізико-хімічним показником (нітрати)  не відповідають Державним санітарним правилам і нормам "Максимально допустимі рівні окремих забруднювальних речовин у харчових продуктах. Імпортер – ТОВ "Алекс-Компані".

"Згідно з експертним висновком від 26.11.2021 р., кабачки свіжі вагою 1650 кг (імпортер – ТОВ "Амбра логістик") за фізико-хімічним показником (нітрати) не відповідають Державним санітарним правилам і нормам "Максимально допустимі рівні окремих забруднювальних речовин у харчових продуктах" 13.05.2013р. №368 (у редакції наказу МОЗ України від 22.05.2020р. №1238)", - зазначають у Держпродспоживслужбі.

Південне міжрегіональне головне управління попереджає, що ця небезпечна продукція може бути на прилавках у магазинах, супермаркетах, на базарах. Тому операторів ринку, які продають кабачки, просять вилучити його з обігу. 

Раніше повідомляли, що до України завезли заражену гречку з Росії. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація